Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Curzytek WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Bartosz Curzytek

Żużel. Curzytek trafi do RzTŻ-u Rzeszów? Prezes klubu zdziwiony. Nic o tym nie wie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W mediach pojawiła się ostatnio informacja, jakoby Bartosz Curzytek, zawodnik Betard Sparty Wrocław, miał w tym roku reprezentować 2-ligowe RzTŻ Rzeszów na zasadzie "gościa". Informację zdementował jednak prezes klubu z Podkarpacia.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

- Mogę jedynie powiedzieć, że jestem bardzo zdziwiony tymi doniesieniami - powiedział Jan Madej w rozmowie z nowiny24.pl. Niespełna 17-letni Bartosz Curzytek i jego rok starszy brat Michał żużlowe kariery zaczynali właśnie w Rzeszowie i licencje zdobyli jako zawodnicy Stali. Wobec zawirowań z czarnym sportem w stolicy Podkarpacia rok temu zdecydowali się na występy w PSŻ-cie Poznań, a teraz przenieśli się do Betard Sparty.

- Zanim odeszli do Wrocławia to owszem namawialiśmy ich, by startowali u nas, ale wybrali inną drogę. Teraz jednak nikt z Wrocławia się ze mną nie kontaktował, więc właściwie nie ma tematu - wyjaśnił prezes RzTŻ-u Rzeszów.

W kadrze rzeszowskiej drużyny jest dość duża grupa młodzieżowców. Ważne umowy na ten sezon posiadają Hubert Banaś, Mateusz Majcher, Konrad Miłkoś, Jakub Sroka i Patryk Zieliński. Ponadto klub doszedł do porozumienia z Marcinem Turowskim z MrGarden GKM-u Grudziądz, który w RzTŻ ma jeździć jako gość.

Oficjalnie start 2. Ligi ciągle nie został potwierdzony, choć wszystkie drużyny wyrażają chęć jazdy. Na czwartek zaplanowano kolejne konsultacje klubów z GKSŻ. Najbardziej realnym terminem dla startu rozgrywek jest sierpień. Jeśli do ligi przystąpią wszystkie drużyny, składać będzie się ona wyłącznie z rundy zasadniczej.

Zobacz także:
Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Teraz pisze list z celi. Przeprasza, chce naprawić to, co zepsuł
Co słychać u Ryana Sullivana? Były gwiazdor żużlowych torów postawił na pracę... w nieruchomościach

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • HR_Sparta Zgłoś
  Prezes z Rzeszowa nic nie bo się nie pyta redaktorów z SF.
  • Alex Skalsky Zgłoś
   haha brak słów!!! to info od 3 dni jest, a syfy....klasycznie....z poślizgiem :)
   • Franek Dolas Zgłoś
    hehe no to chyba jest jakiś dowcip.Młody Curzytek który do tej pory nie doświadczył jeszcze ligi nie jest dla RzTŻ żadną wartością. Klub z Rzeszowa ma swoich chłopaków którzy
    Czytaj całość
    potrzebują jazdy. Ma również gościa z doświadczeniem. Na dodatek będą jechać bez ciśnienia na wynik. Kogo zatem wystawiać ? Swojego chłopaka co byłoby inwestycją na przyszłość czy Curzytka któremu robi się przysługę żeby nie zmarnował sezonu na siedzeniu a z którego Rzeszów może nie mieć nic bo przecież seniorowi będzie się wydawało że może stawiać warunki a jak nie to się zwinie. Zresztą już widzę seniora który najpierw robi wszystko żeby się z Rzeszowa wymiksować a teraz prosi się o jazdę dla syna w tym że Rzeszowie. I tak właśnie młody żużlowiec traci drugi sezon. Ile to znaczy nikomu nie trzeba tłumaczyć. To będzie największa kariera na świecie . Nie zdążył zadebiutować i już będzie po nim.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL