Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Wilków Krosno z OK Bedmet Kolejarzem Opole WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: mecz Wilków Krosno z OK Bedmet Kolejarzem Opole

Żużel. Wszystkie kluby 2. Ligi chcą jechać. Ustalono datę startu rozgrywek!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W czwartek odbyły się kolejne już konsultacje Głównej Komisji Sportu Żużlowego z klubami 2. Ligi Żużlowej. Jak informuje serwis polskizuzel.pl, działacze przekazali, że chcą przystąpić do rozgrywek w sezonie 2020.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

- Wnioski po konsultacjach z działaczami drugiej ligi są bardzo pozytywne. Wszyscy chcą jechać. Teraz będziemy przygotowywać dokumenty w celu zdobycia zgody na start 2. Ligi Żużlowej. Skompletujemy je i złożymy po 15 czerwca. Na ten moment start rozgrywek został zaplanowany na 8 sierpnia - tłumaczy Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

Wszystko wskazuje na to, że do 2. Ligi przystąpią wszystkie drużyny, w tym niemieckie Wolfe Wittstock.

- Nie mamy żadnych niepokojących sygnałów. Wszyscy mówią wspólnym głosem i chcą podjąć wyzwanie. To dotyczy także Wolfe Wittstock. Można zatem powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, by w tym roku rozegrać zmagania we wszystkich klasach rozgrywkowych - dodał Fiałkowski.

W 2. Lidze ma rywalizować sześć drużyn. Prezes Wilków Krosno, Grzegorz Leśniak, poinformował kilka dni temu, że liga w takim przypadku będzie składać się tylko z rundy zasadniczej, a zatem każdy klub odjedzie po 10 spotkań. Trwają rozmowy w sprawie znalezienia telewizji, która mogłaby pokazywać spotkania tej ligi. 

Zobacz także:
Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Teraz pisze list z celi. Przeprasza, chce naprawić to, co zepsuł
Co słychać u Ryana Sullivana? Były gwiazdor żużlowych torów postawił na pracę... w nieruchomościach

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • yes Zgłoś
  Zapowiada się ruch w polskim żużlu/ligach. Zobaczymy/czas pokaże co i ile z tego wyniknie...
  • Nίghtmare Zgłoś
   gdyby tak wszyskie powiedziały wspulnym głosem rze tsza wojtusia z ogonkiem popendzic to by poszet? no nie, dalej by se te kwizy pisał hoć nikogo to nie intersuje ... paź to paź
   • -STAN- Zgłoś
    Tak się zastanawiam, gdy w jednym tygodniu obejrzę cztery mecze Ekstraligi, dwa lub cztery mecze Nice Ligi, czy będę miał jeszcze chęć na oglądanie drugiej ligi żużlowej. Jak
    Czytaj całość
    transmisje drugiej ligi, to wg mnie tylko w telewizji regionalnej dla miejscowych kibiców. Przesyt transmisji nie powiększy widowni, bo niewiele rejonów w kraju tym sportem się interesuje.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL