Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zębatka tylnego koła WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Zębatka tylnego koła

Żużel. W Rosji wznowiono treningi. Z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Wostok Władywostok to pierwszy rosyjski klub, który zdecydował się w tym roku wyjechać na tor. Zajęcia odbyły się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Wciąż nie wiadomo, kiedy wystartują rozgrywki ligi rosyjskiej. Mało prawdopodobny wydaje się najbardziej optymistyczny scenariusz, który zakładał, że zmagania ruszą już na początku czerwca.

Rosja to aktualnie trzeci najbardziej dotknięty pandemią koronawirusa kraj. Na COVID-19 zachorowało tam 380 tys. osób (stan na 29 maja, godz. 6:00), a aż 4 tys. zmarło.

Mimo to broniący mistrzowskiego tytułu Wostok Władywostok, jako pierwszy klub w kraju, zdecydował się na zorganizowanie treningu. W środę na stadionie Awangard jeździli podopieczni trenera Igora Stoliarowa.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

- W regionie rozpoczęło się znoszenie ograniczeń dotyczących koronawirusa. Klub otrzymał pozwolenie na przeprowadzenie treningu i z tego skorzystaliśmy - powiedział Stoliarow w rozmowie z portalem speedway-press.ru.

- Przestrzegaliśmy wszystkich zasad bezpieczeństwa. Na tor zawodnicy wyjeżdżali dwójkami, a w parku maszyn odległość pomiędzy nimi wynosiła pięć metrów. Wszyscy nosili maseczki ochronne, korzystano także ze środków do dezynfekcji - dodał szkoleniowiec.

Dodajmy, że w czerwcu ma zostać ogłoszony przetarg na remont stadionu we Władywostoku. Dopiero później ogłoszone zostanie, kiedy przebudowa będzie mogła ruszyć.

Czytaj także:
- Emil Sajfutdinow może już jeździć w PGE Ekstralidze. Federacja wydała mu zgodę!
PGE Ekstraliga z kibicami już 12 czerwca! To możliwe! Prezesi już pracują nad mapą drogową

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy - twoim zdaniem - uda się przeprowadzić rozgrywki ligi rosyjskiej w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL