Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kenneth Bjerre [cz], Antonio Lindbaeck [n], Nicki Pedersen [ż] i Patryk Dudek [b] WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Kenneth Bjerre [cz], Antonio Lindbaeck [n], Nicki Pedersen [ż] i Patryk Dudek [b]

PGE Ekstraliga. Kibice wejdą na trybuny. Już od 19 czerwca

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że kibice wrócą na trybuny. Od 19 czerwca stadiony podczas meczów PGE Ekstraligi będą mogły wypełnić się w 25 proc.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Dyskusja o tym, kiedy kibice będą mogli wrócić na trybuny toczyła się już od pewnego czasu. W piątek rano nadzieję dał prezes PZPN Zbigniew Boniek, który mówił, że jeszcze tego samego dnia prawdopodobnie zostaną przekazane dobre wieści w tej sprawie.

I rzeczywiście, podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego ogłoszono, że od 19 czerwca kibice - na razie w ograniczonym wymiarze - będą mogli wrócić na trybuny.

- Od 19 czerwca rząd zgodził się zwiększyć to, co my mieliśmy w swoim planie. To będą imprezy masowe, a one potrzebują czasu, żeby je zorganizować, właśnie 2-3 tygodni. Protokół jest szczegółowy, daje bezpieczeństwo wszystkim - mówił Boniek.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Dotyczy to nie tylko klubów występujących w piłkarskiej PKO Ekstraklasie. Okazuje się, że stadiony w PGE Ekstralidze będą mogły wypełnić się w 25 proc. i to już od drugiej kolejki, której start zaplanowany został na 19 czerwca.

Już w czwartek prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski zapewnił w rozmowie z WP SportoweFakty, że trwają prace nad projektem jazdy z kibicami. Ekstraliga przygotowuje wymagane dokumenty, w tym plan jazdy z kibicami z jednoczesnym zachowaniem rygoru sanitarnego.

Krótko po ogłoszeniu decyzji o wznowieniu rozgrywek piłkarskich, opublikowano także datę rozpoczęcia zmagań w PGE Ekstralidze. Piłka nożna po raz kolejny niejako przetarła szlak żużlowi.

Tuż po zakończeniu piątkowej konferencji Wojciech Stępniewski nie chciał oficjalnie odnosić się do nowych wytycznych, ale zapewnił, że prace nad planem wciąż trwają. Powrotu kibiców na trybuny chcą także same kluby.

Zgodnie z planem rozgrywki PGE Ekstraligi mają wystartować w piątek, 12 czerwca. Na inaugurację odbędze się mecz Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Przypomnijmy, że żużlowcy przeszli już testy na koronawirusa - wszyscy uzyskali wynik negatywny.

Czytaj także:
Polski multimedalista MŚ. Osiemdziesiątka na karku, żyje na Śląsku i nie przeraża go COVID-19 [WYWIAD]
#MagazynBezHamulcow. Koniec ze spaniem na miejskiej kasie. Zarabianie na paszporcie

Jak oceniasz decyzję o ponownym otwarciu stadionów dla kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL