Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Walasek w kasku czerwownym WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek w kasku czerwownym

Żużel. Arged Malesa TŻ Ostrovia odcina się od medialnych doniesień. Klub wydał oświadczenie

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jeden z ostrowskich portali poinformował o problemach w Arged Malesa TŻ Ostrovia. Klub odcina się od tych doniesień, o czym poinformował w wystosowanym w piątek oświadczeniu.

Według informacji przekazanych przez portal ostrow24.tv, ostrowski klub ma zalegać miastu około 200 tys. opłat za wynajem stadionu. Podano także wiadomość o ewentualnym ustąpieniu Radosława Strzelczyka z funkcji prezesa klubu.

Kierownictwo pierwszoligowca stanowczo odcięło się od tych doniesień. W piątek klub wydał oświadczenie, w którym informuje, że rozmowy z miastem i sponsorami trwają, a także że start zespołu w rozgrywkach eWinner 1. Ligi pozostaje niezagrożony.

Na portalu zrzutka.pl wciąż trwa natomiast zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie klubu. Na tę chwilę (29 maja, godz. 16) zebrano nieco ponad 28 tys. z zakładanych 700 tys. złotych (KLIKNIJ TUTAJ).

Oświadczenie Arged Malesa TŻ Ostrovia:

"Rada Nadzorcza, akcjonariusze i zarząd klubu TŻ Ostrovia S.A. w odniesieniu do artykułu w jednym z lokalnych portali internetowych informują, że klub normalnie przygotowuje się do rozgrywek eWinner 1. Ligi, które wystartować mają 11 lipca br. Start drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski nie jest zagrożony. Problemy finansowe w dobie pandemii w klubach sportowych nie są tajemnicą. Staramy się je rozwiązywać na bieżąco.

Pragniemy uspokoić, że wszystko odbywa się zgodnie z planem. Trwają rozmowy z władzami miasta i sponsorami. Mamy deklarację głównych sponsorów klubu o dalszym wspieraniu ostrowskiego żużla, za co serdecznie dziękujemy.

Cieszymy się bardzo, że od 19 czerwca br. stadiony zostaną otwarte dla 25 procent publiczności. Przy okazji serdecznie zapraszamy kibiców do zakupu karnetów na sezon 2020. W pierwszej kolejności na stadion wpuszczeni zostaną bowiem posiadacze karnetów."

Czytaj także:
PGE Ekstraliga. Kibice wejdą na trybuny. Już od 19 czerwca
Status gwiazdy kosztuje prawie milion złotych. Wiemy, ile wydają zawodnicy w PGE Ekstralidze

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh AdamsTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Które miejsce Arged Malesa TŻ Ostrovia zajmie w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL