Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice Startu Gniezno WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Kibice Startu Gniezno

Żużel. Start Gniezno chce mieć dwóch sponsorów tytularnych. Trwają rozmowy z czterema firmami

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Dyrektor i członek zarządu GTM Startu Gniezno Piotr Mikołajczak nie ukrywa, że klub z pierwszej stolicy Polski chciałby pozyskać drugiego sponsora tytularnego. Ujawnił, że toczone są rozmowy w tej sprawie z czterema firmami.

Skutki pandemii koronawirusa odczuwa praktycznie każdy. Zaraza z Chin nie oszczędziła klubów żużlowych. Działacze pracują w pocie czoła, by budżety były dopięte na ostatni guzik. W Gnieźnie starają się pozyskać drugiego sponsora tytularnego dla drużyny ligowej.

- Bardzo byśmy tego chcieli. Wiadomo, jaka jest obecnie sytuacja, jeśli chodzi o gospodarkę w kraju, a to również przekłada się na finanse klubu - mówi Piotr Mikołajczak. - Car Gwarant zawsze będzie pierwszy w nazwie. W tej chwili prowadzone są rozmowy z bodajże czterema firmami. Przebiegają one optymistycznie - dodaje.

Na razie oficjalnie nie wiadomo, która firma pojawi się w członie nazwy Startu obok Car Gwarant. - Kto da więcej, ten zostanie sponsorem tytularnym. Kiedy zakończymy wszelkie negocjacje i podpiszemy umowę, to wówczas informacja trafi do opinii publicznej. Bartek Kapczyński i Rafael Wojciechowski prowadzą rozmowy. Musimy troszkę poczekać - podkreśla dyrektor i członek zarządu GTM Startu.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

W mijającym tygodniu jeden z gnieźnieńskich portali informacyjnych podał, że w nazwie czerwono-czarnych ma się pojawić firma Kapi Meble. Podobne doniesienia przewijają się w kuluarach. Póki co jednak przedstawiciele Startu informowali, że żadna umowa nie została jeszcze podpisana.

- Takie artykuły, jak ten, który ukazał się w jednym z portali gnieźnieńskich, po prostu nie służą tym rozmowom. Wprowadzają niepotrzebny zamęt. Jesteśmy optymistami, że rozmowy zakończą się powodzeniem. Musimy jednak jeszcze trochę poczekać na informację, jaka firma pojawi się w drugim członie nazwy drużyny - podsumowuje Piotr Mikołajczak.

Czytaj także:
Łukasz Kuczera. Szpila tygodnia: Zadowolić kibica w czasach zarazy. Mission impossible [KOMENTARZ]

Jeden senior Fogo Unii będzie pokrzywdzony? Może wskazać palcem na Pawlickiego i Sajfutdinowa

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL