Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SGP Arena Częstochowa podczas meczu Włókniarza z Get Well WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / SGP Arena Częstochowa podczas meczu Włókniarza z Get Well

Żużel. Nowy sponsor tytularny stadionu Włókniarza. Poniekąd wpływ miał koronawirus

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Już nie SGP Arena Częstochowa, a Arena Zielona-Energia.com - taką nazwę posiada stadion Eltrox Włókniarza przy Olsztyńskiej. W pewnym sensie wpływ na zmianę sponsora miał koronawirus.

Zmiana nazwy stadionu wcześniej musiała uzyskać akceptację miejskiej rady. Dlaczego jednak w ogóle do niej doszło? Okazuje się, że obecna sytuacja związana z pandemią wymusiła zmiany w profilu działania firmy SGP. - Koronawirus nie bezpośrednio na to wpłynął, ale spowodował zmiany kierunku działania firmy SGP. Jednak pragnę zaznaczyć, że SGP nie odchodzi z klubu i dalej będzie nas wspierać. Poza tym chciałbym podkreślić, że to już nie tylko sponsor, ale nasi przyjaciele. Obecna forma reklamy dla firmy SGP będzie wystarczająca dla ich pola działań - przekazał nam Michał Świącik, prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Zielona-Energia.com nie jest nowym podmiotem nawiązującym korelacje z Włókniarzem. Już jakiś czas temu, dzięki współpracy, na budynkach klubowych pojawiły się instalacje fotowoltaiczne, co obniżyło koszty dla klubu. - Firma Zielona-Energia.com współpracuje z nami od jakiegoś czasu i cieszymy się, że w tym trudnym, m.in. dla biznesu czasie, właściciele Zielonej Energii wyrazili zgodę na patronat nad naszym stadionem - stwierdził szef klubu z Częstochowy.

Dodał także, że z szefem firmy SGP żyje w dobrych relacjach i nie jest wykluczone, iż w najbliższych latach zaowocuje to głośnymi rozwiązaniami. - SGP nie odcina się od większego wsparcia dla klubu w przyszłości. Być może kiedyś pojawi się nawet opcja sponsora tytularnego drużyny - mówił Michał Świącik.

Póki co uwaga w Częstochowie głównie skierowana jest na inaugurację. Ta biało-zielonych czeka już 12 czerwca. Wówczas Lwy podejmą MrGarden GKM Grudziądz. Jeszcze bez dozwolonej liczby publiczności.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Zobacz również:
Z Włókniarzem jest na dobre i na złe. Poznajcie Paulinę
Zawodnicy Włókniarza najchętniej nie opuszczaliby toru

Czy wg ciebie Włókniarz zdobędzie w tym roku medal DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL