Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz brytyjskiej Premiership Materiały prasowe / Eleven Sports Network / Na zdjęciu: Mecz brytyjskiej Premiership

Żużel. Liga angielska może wystartować w sierpniu. Glasgow Tigers nie pojedzie

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Według ostatnich doniesień rozgrywki ligowe w Wielkiej Brytanii mają wystartować w pierwszej połowie sierpnia. W 2020 roku o punkty nie powalczy Glasgow Tigers, ścigające się na drugim poziomie.

W tym sezonie w Wielkiej Brytanii udało się odjechać tylko jedne zawody - 14 marca w Scunthorpe odbył się turniej Ben Fund Bonanza, w którym zwyciężył Daniel King, przed Stevem Worrallem i Joshem Autym. Kolejne imprezy odwołano, kilkukrotnie przesuwano też planowany start ligi.

Według ostatnich informacji, rywalizacja na Wyspach może rozpocząć się w sierpniu. - Dystans społeczny może zostać zmniejszony. Mamy 10-11 tygodni do potencjalnego startu, więc tak naprawdę nie wiemy, w jakim punkcie będziemy się znajdować - powiedział Rob Godfrey, szef BSPA.

Wiadomo, że do rywalizacji w Championship nie przystąpi Glasgow Tigers. - Szanujemy decyzję Glasgow i zdajemy sobie sprawę, że w obecnych okolicznościach każdy klub znajduje się w innej sytuacji. Możemy potwierdzić, że większość drużyn chce odjechać sezon, jeżeli będzie to możliwe. Pomimo wycofania się "Tygrysów", w brytyjskim żużlu wciąż panuje ostrożny optymizm - dodał Godfrey.

"Ograniczenia w Szkocji różnią się od tych w Anglii. Nawet jeśli okaże się, że w sierpniu wolno nam wpuścić kibiców, istnieje duże ryzyko, że wprowadzony zostanie limit osób. Byłoby to nieopłacalne i niesprawiedliwe dla naszych lojalnych fanów, którzy od lat wspierali nasz klub" - poinformowało Glasgow Tigers w wystosowanym oświadczeniu.

Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, w Premiership oraz National Development League pojedzie po siedem zespołów, natomiast na poziomie Championship rywalizować będzie jedenaście ekip.

Czytaj także:
Dawid Celt. O miłości do żużla, tenisie, kadrze kobiet, internetowej wyprawce i przyjściu na świat dziecka
Rufin Sokołowski: Dwa obozy decyzyjne w Lesznie. Jeden od czarnej roboty, drugi spija śmietankę

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy HamillTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy uda się przeprowadzić sezon w Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL