Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Kacper Gomólski.

Żużel. Zawodnicy Zdunek Wybrzeża w PGE Ekstralidze? Rozmowy trwają. Prezes ma tylko jeden warunek

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Żaden z żużlowców gdańskiego Wybrzeża nie zgłosił się do klubu po zgodę na starty w PGE Ekstralidze w charakterze gościa. - Wiem jednak, że rozmowy się toczą - mówi nam prezes Tadeusz Zdunek, który nie zamierza robić przeszkód swoim żużlowcom.

Zgodnie z regulaminem kluby startujące w PGE Ekstralidze  mogą posiłkować się żużlowcami z niższych lig. Wiadomo, że niektórzy działacze chętnie zobaczyliby u siebie zawodników pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża. - Konkretami operować nie chcę, ale wiem, że coś dzieje się w sprawie Polaków - mówi nam prezes Tadeusz Zdunek.

Łatwo zatem się domyślić, że propozycje z najwyższej klasy rozgrywkowej otrzymali Krystian Pieszczek i Kacper Gomólski. Jeśli zawodnikom będzie zależeć na jeździe w PGE Ekstralidze, to klub zapewne nie będzie stawiać żadnych wymagań finansowych. A warto dodać, że nie wszyscy mogą liczyć na taki przywilej. Zapłacić trzeba między innymi za gwiazdy eWinner Apator Toruń. Pieniędzy za swoich żużlowców oczekuje także główny sponsor Orła ŁódźWitold Skrzydlewski.

- Nie wydaje mi się, że pójdziemy w tym kierunku - podkreśla Tadeusz Zdunek. - Raczej będziemy chcieli użyć tego argumentu przy naszych wewnętrznych negocjacjach na temat nowych stawek. Możemy dać wolną rękę i nie oczekiwać za to żadnych pieniędzy, jeśli żużlowiec podejdzie łagodniej do tematu negocjacji warunków na sezon 2020. To jednak melodia przyszłości, bo na razie nie ma jeszcze nawet terminu na zawieranie aneksów finansowych - podsumowuje.

Zobacz także:
Dawid Celt. O miłości do żużla, tenisie, kadrze kobiet
Kamil Brzozowski nie będzie jedynym gościem w Stali Gorzów?

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy HamillTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Kacper Gomólski lub Krystian Pieszczek poradziliby sobie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • głos z grobu Zgłoś
  Nie nadają się na extra ligę, to zawodnicy pierwszoligowi!
  • SZU Zgłoś
   Widać, że Zdunek podchodzi do tego biznesowo. To cieszy, bo stanowiska "prezesów" to relikt przeszłości. Taka propozycja z perspektywy zawodnika też wymaga analizy: "jadę
   Czytaj całość
   dodatkowo e-lidze, ale mniej dostanę u siebie". Zdecydowanie tak dla Pana Tadeusza!!!
   • Nίghtmare Zgłoś
    @-STAN-: Nie trzeba poprawnie przeczytać, ale należy prawidłowo sformułować. Tytuł sugeruje jazdę Wybrzeża w Ekstralidze, zrozumiałem to dokładnie tak jak @yes. Należało napisać
    Czytaj całość
    to tak: "Zawodnicy Zdunek Wybrzeża na wypożyczeniu jako goście w PGE Ekstralidze?". Niestety pan Galewski jako laik dziennikarstwa nie wie jak prawidłowo napisać tytuł artykułu, albo jako mistrz manipulacji czytającymi specjalnie wprowadził sprytny tytuł, by uzyskać dużą liczbę kliknięć.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL