Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

Żużel. Fogo Unia Leszno ciągle bez gościa. Kibice zaczynają zadawać pytania

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Gdzie ten gość? - zaczynają pytać kibice Fogo Unii Leszno, którym nie podobają się ostatnie poczynania klubu. Prezes Piotr Rusiecki już na początku maja ogłosił, że porozumiał się z jednym z zawodników. Od tego momentu nie podał jednak jego nazwiska.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

"Mamy pierwszego gościa, fajny powrót po kilku latach" - ogłosił radośnie na początku maja prezes Piotr Rusiecki, zapominając o przecinkach i nadużywając capslocka w social mediach. Kibiców Fogo Unii Leszno ta wiadomość ucieszyła, bo wtedy nie było jeszcze jasne, jak ułoży się sytuacja na rynku transferowym i czy wszyscy zawodnicy podpiszą aneksy finansowe z "Bykami".

Nieco ponad miesiąc od tego wpisu sytuacja kadrowa "Byków" jest znana - aneksy podpisali nawet ci najbardziej krnąbrni, czyli Piotr Pawlicki i Emil Sajfutdinow, a drzwi wyjściowe w klubie zobaczył za to Jarosław Hampel. Tymczasem po zawodniku mającym startować w ramach gościa ani śladu.

Gdy prezes Rusiecki pochwalił się w maju radosną nowiną, kibice mieli swoje typy. W końcu na I-ligowych torach nie brakuje zawodników, którzy zaczynali swoją przygodę z poważnym żużlem właśnie w Lesznie. Mowa chociażby o Juricy Pavlicu, Tobiaszu MusielakuNorbercie Kościuchu czy nawet Rafale Okoniewskim. Dlatego nie należy się dziwić, że niektórzy kibice zaczynają się niecierpliwić i pytają - gdzie ten gość?

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Oczywiście, w obecnej sytuacji, przy dogadaniu się z Pawlickim i Sajfutdinowem, leszczynianom zawodnik startujący w ramach gościa nie jest aż tak bardzo potrzebny. Sezon 2020 będzie jednak bardzo intensywny i jedna kontuzja może mocno pokrzyżować plany działaczom. Dlatego lepiej mieć zatwierdzonego gościa do startów, niż go nie mieć.

Inna kwestia, że jeśli Fogo Unia nie miała w maju dogadanego kontraktu z gościem, to po co prezes Rusiecki rozpisywał się na ten temat? Sternik "Byków" wystawił się jedynie na niepotrzebny atak ze strony kibiców, którzy powoli zaczynają tęsknić za Józefem Dworakowskim. Za jego prezesury takie zagrywki nie miały miejsca.

Należy przy tym dodać, że Fogo Unia w razie potrzeby może skorzystać z zawodników rezerw, jakich ma w II-ligowym Rawiczu. Mowa jednak jedynie o żużlowcach do 23. roku życia. W razie wyższej konieczności do składu mogą wskoczyć Jaimon Lidsey czy Keynan Rew. W myśl regulaminu nie będą to jednak starty w charakterze gościa. 

Czytaj także:
Dwa obozy decyzyjne w Fogo Unii Leszno
Jarosław Hampel mógł jeździć dla Włókniarza

Czy Fogo Unia Leszno powinna dogadać się z którymś z zawodników, co do gościnnych występów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • jeży Zgłoś
  czyż byscie zapomniwli że F-16 został mistrzem świata?To jest temat niewyczerpalny, a wy UL i UL do zrzygania!11
  • Unia L. Zgłoś
   Kibice w Lesznie zaczynają zadawać pytania... dlaczego poziom dziennikarstwa na SF jest tak mierny? kto lansuje na tym portalu Dariusz O z jego wątpliwej jakości kuluarami? i jakie kryteria
   Czytaj całość
   trzeba spełaniać, aby zostać uznanym w SF za "eksperta"? bo czytając (coraz rzadziej) wypociny na tym portalu niewielu kibiców w całej Polsca rozumie o co kaman...
   • waldzior Zgłoś
    Hampel pójdzie do Polonii i będzie gościem :)
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL