Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Wybrzeża Gdańsk WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: kibice Wybrzeża Gdańsk

Żużel. Zdunek Wybrzeże zaczęło sprzedaż karnetów-cegiełek. Można zapewnić sobie miejsce na trybunach

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Na ten moment w ramach odmrażania gospodarki umożliwiono wstęp 25 procent kibiców, w zależności od maksymalnej pojemności stadionu. W Zdunek Wybrzeżu gwarancję wstępu mają karnetowicze, klub wyszedł z inicjatywą do innych kibiców.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdecydowało się ruszyć ze sprzedażą cegiełek w cenie 230 złotych, które będą obowiązywały przez 7 najbliższych spotkań z udziałem publiczności. W przypadku gdy podczas sezonu znów zostaną wprowadzone mocniejsze restrykcje, ważność cegiełki zostanie przedłużona na kolejny sezon. Cegiełki można kupić poprzez portal http://zrzutka.pl/wybrzezetowy(opcja ta wejdzie o godzinie 19:45), gdzie do tej pory kibice uzbierali ponad 40 tysięcy złotych. Poniżej prezentujemy oświadczenie zarządu klubu (treść oryginalna):

Drodzy Kibice,

jak doskonale wiecie, w miniony piątek pojawiła się iskra nadziei w postaci zgody na udział publiczności w zawodach ligowych w sezonie 2020 w piłkarskiej Ekstraklasie oraz w ligach żużlowych. Zgodnie z deklaracją Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, już od 19 czerwca stadiony piłkarskie i żużlowe będą mogły być wypełnione w 25 procentach. Nie ukrywamy, że ta wiadomość bardzo nas cieszy. Jak wielokrotnie wspominaliśmy, udział kibiców jest podstawową składową każdego widowiska sportowego.

W reakcji na tę zaskakującą wiadomość zawiesiliśmy do odwołania sprzedaż karnetów na sezon 2020. Skąd taka decyzja? Powodem jest dynamicznie rozwijająca się sytuacją związana z pandemią koronawirusa. Trzy miesiące temu szykowaliśmy się do sezonu i spodziewaliśmy się Waszej licznej obecności na trybunach, chwilę później pojawiły się wątpliwości, czy jazda w ogóle będzie możliwa, dwa tygodnie temu wszystko wskazywało na to, że pojedziemy bez Waszej obecności, a dziś jest mowa o możliwości zapełnienia 25% pojemności stadionu. Co będzie za dwa tygodnie? Tego nie wie nikt. Chcielibyśmy patrzeć optymistycznie i wierzyć w luzowanie kolejnych obostrzeń, jednakże rozsądek podpowiada nam, że do powrotu większych restrykcji wystarczy, by choć jeden mecz z udziałem publiczności był ogniskiem zakażeń. Wierzymy, że tak się nie stanie, jednakże zakup karnetu to umowa, która gwarantuje posiadaczowi wstęp na siedem spotkań rundy zasadniczej w sezonie 2020. Dziś nie wiemy, czy pandemia nam na to pozwoli, więc nie jesteśmy w stanie takiej umowy z Wami zawrzeć.

Jednakże podjęliśmy decyzję, by już dziś dać wszystkim niecierpliwym możliwość zapewnienia sobie obecności na stadionie, jeśli taka będzie prawnie dopuszczona. Jeszcze dziś na portalu zrzutka.pl pod adresem http://zrzutka.pl/wybrzezetowy pojawi się możliwość wykupienia cegiełki, na funkcjonowanie klubu, w cenie 230 złotych (jest to suma cen biletów na wszystkie mecze sezonu 2020 powiększona o 20 złotych). Nagrodą dla każdego kibica, który zdecyduje się wesprzeć w/w kwotą będzie przekazanie przez klub bezpłatnego zaproszenia na 7 najbliższych meczów ligowych Zdunek Wybrzeże Gdańsk, na których udział publiczności będzie możliwy.

Czym zaproszenie różnie się od karnetu? Ujmując to najprościej - terminem ważności. Omówimy to na prostych przykładach:
1. Jeśli możliwość udziału publiczności będzie istniała już na najbliższych 7 meczach rundy zasadniczej sezonu 2020, zaproszenie będzie obowiązywało tylko na te spotkania,
2. Jeśli 7 najbliższych spotkań obejmie fazę play-off (np. zgoda na udział kibiców będzie od 2. kolejki), wówczas zaproszenie obejmie również mecze fazy play-off,
3. Jeśli udział publiczności na meczach w którymś momencie (np. po 4 meczu) przestanie być możliwy, wówczas zaproszenie będzie można wykorzystać do wstępu na mecze w sezonie 2021 (ilość wynikająca z różnicy między gwarantowanymi siedmioma meczami, a liczbą spotkań z udziałem publiczności w sezonie 2020)

Reasumując - wykupując cegiełkę na rzecz klubu za kwotę 230 zł na portalu zrzutka.pl nie tylko wspieracie klub w trudnej sytuacji, ale także zapewniacie sobie obecność na trybunach, jeśli taka obecność będzie dozwolona. Liczba cegiełek jest ograniczona, w związku z faktem, iż wolnych miejsc na stadionie w przypadku zgody na 25-procentowy udział publiczności pozostało bardzo niewiele, gdyż pewni udziału w meczach mogą już być posiadacze karnetów; klub posiada również zobowiązania karnetowe wynikające z umów sponsorskich.

Na zakończenie pragniemy Wam, drodzy kibice, serdecznie podziękować za nieocenione wsparcie, którego udzielacie nam poprzez zrzutkę. Pragniemy również podziękować marce Specjal, która została głównym partnerem akcji. Dzięki takim gestom z Waszej strony nabieramy jeszcze więcej energii do pracy. Dziękujemy i zachęcamy do zakupu cegiełek!
Zarząd GKŻ Wybrzeże

Czytaj także:
Grand Prix tylko w Polsce?
Prezes Eltrox Włókniarza o dwóch kandydatach na gościa

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Czy klub postąpił słusznie sprzedając karnety-cegiełki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • VIPER11 Zgłoś
  Bardzo dobry pomysł dla tych, którzy nie kupili karnetów, a chcą mieć pewność, że wejdą na stadion. Oczywiście nie bez znaczenia jest to, że klub zarobi trochę kasy i to już teraz,
  Czytaj całość
  a nie będzie "zbierał" w trakcie trwania sezonu.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL