Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Kvech Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Jan Kvech

Żużel. Jan Kvech: Z kibicami jedziemy na 120 proc. Z nimi będą lepsze mecze

Dawid Borek
Dawid Borek
Jan Kvech, nowy żużlowiec Falubazu Zielona Góra, nie może doczekać się żużla przy pełnych trybunach. - Z kibicami mecze będą lepsze - uważa.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Na teraz sytuacja wygląda tak, że od 19 czerwca na stadiony PGE Ekstraligi będzie mogło wejść 25 proc. fanów. Wszystko ze względu na obowiązujący w Polsce reżim sanitarny wynikający z pandemii koronawirusa.

Kiedy trybuny ponownie będą mogły zapełnić się kibicami? Tego, póki co, nie wie chyba nikt. Jan Kvech wierzy jednak, że stanie się to jak najszybciej. - Myślę, że bez kibiców nie będzie tak, jak zawsze. Dzięki nim zawodnicy jadą na 120 proc. Uważam, że z fanami mecze będą lepsze - stwierdza Kvech.

Żużlowiec uważany za największą nadzieję czeskiego żużla po zakończeniu minionego sezonu miał na stole stos ofert, ale koniec końców wybrał Falubaz. W Zielonej Górze zjawił się w drugim tygodniu maja, a po zakończeniu obowiązkowej kwarantanny rozpoczął treningi z nową drużyną.

- Czuję się dobrze, bo jeździmy, trenujemy, sprawdzam nowe silniki. Myślę, że jestem już gotowy do nowego sezonu - przyznaje czeski zawodnik, który zamierza walczyć o starty w meczach PGE Ekstraligi. Póki co - niejako w samotności - bo do Polski dotarł bez swojego teamu.

- Myślę, że póki co przy motocyklach będzie pomagał mi klubowy mechanik, a gdy nastąpi otwarcie granic, przyjedzie mechanik z Czech. Nie wiemy jednak, jak to będzie, czekamy - zdradza Kvech.

Zobacz też:
Żużel. Jepsen Jensen liczy na powrót kibiców. Chce zakończyć sezon przy pełnych trybunach
Żużel. W Falubazie już pierwsza "kontuzja". Ucierpiał... trener

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adamsna Facebooku.

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  Jeżeli przy kibicach jest jazda na 120% to znaczy, że bez kibiców nie przykłada(ją) się. Bez kibiców jest więc jazda "aż" na osiemdziesiąt kilka procent. Można i tak... czy
  Czytaj całość
  aby na pewno?

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL