Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski i Tadeusz Zdunek Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kacper Gomólski i Tadeusz Zdunek

Żużel. Kacper Gomólski podpisał aneks ze Zdunek Wybrzeżem. "Klub zdecydował się na inny system"

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kacper Gomólski jako pierwszy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk podpisał aneks finansowy z tym klubem. Jak przyznał sam zawodnik, musiał on zrezygnować z dużej części funduszy. Obie strony spotkały się pośrodku w trakcie negocjacji.

W poniedziałek doszło do spotkania pomiędzy Kacprem Gomólskim a przedstawicielami Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Skończyło się ono owocnie. - Nie ukrywam, że trochę to trwało. Wszyscy żyliśmy w wielkiej niewiadomej, a decyzje dotyczące startu ligi nie były tak konkretne, jak w PGE Ekstralidze - przyznał zawodnik.

- Dodatkowo kilka czynników sprawiało, że nie były to łatwe rozmowy. Mimo wszystko bardzo zależało nam na porozumieniu się i rozpoczęciu sezonu. Do samego porozumienia przyszło dosyć szybko - dodał.

Pandemia koronawirusa spowodowała spadek wpływów klubu. Zawodnik to zrozumiał. - W Gdańsku klub zdecydował się na inny system, niż to było przyjęte do tej pory. Moim zdaniem jest on lepszy w takim kryzysie zarówno dla nas, jak i dla klubu. Mimo wszystko łatwiej jest obu stronom coś zaplanować i przetrwać kryzys. Mimo wszystko jest to system motywujący - przekazał zawodnik.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Ile więc straci zawodnik w porównaniu do wcześniejszych założeń? - Procentowo jest to uzależnione od wyniku, jaki bym osiągnął. W przypadku kompletu punktów, jest to 45 procent mniej w porównaniu do pierwotnego kontraktu - przyznał Kacper Gomólski.

Z żużlowcem zostali sponsorzy indywidualni. - Tak na dobrą sprawę gdyby nie oni, to pewnie bym nie przetrwał do startu sezonu. W naszym przypadku gdy zamknięto drogę do zarobkowania na dwa tygodnie przed startem ligi, mieliśmy odbierać najważniejsze zamówione części i sprzęt, pozostanie bez środków było ciężkie. Dlatego dziękuje moim sponsorom, głównie LTE i Jasinski BDV, Instal-Klima za wyrozumiałość w tym okresie. To również budujące, że zostali ze mną - podkreślił.

Czytaj także:
- Kluby walczą o budżety. Wybrzeże zyskało najwięcej, Apator potrzebował kroplówki od sponsora
- Motor skorzystał z cenowej okazji. Wolał Hampela niż Miedzińskiego. Za 800 tysięcy kupił sobie finał?

Czy Kacper Gomólski będzie jednym z liderów Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL