Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Pietraszko Za nim Jason Doyle (z lewej) i Rune Holta Materiały prasowe / Włókniarz Częstochowa/wlokniarz.com / Na zdjęciu: Adam Pietraszko. Za nim Jason Doyle (z lewej) i Rune Holta

Żużel. Zdobywał z Włókniarzem mistrzostwo, a teraz został jego biznesowym partnerem

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Niegdyś dobrze rokujący młodzieżowiec i wychowanek Włókniarza Częstochowa, od kilku lat z kolei szanowany biznesmen. Adam Pietraszko, jeden z przedstawicieli dealera samochodów BMW, w imieniu firmy nawiązał niedawno współpracę z Włókniarzem.

Adam Pietraszko licencję żużlową zdał w 1999 roku w barwach Włókniarza Częstochowa. Od początku wyróżniał się na tle rówieśników, choć w lidze zadebiutował dopiero dwa lata później. Charakteryzował go przede wszystkim bardzo dobry refleks na starcie. Upatrywano w nim kolejnego Sebastiana Ułamka, Rafała Osumka czy Artura Pietrzyka, lecz nie w pełni wykorzystał swoje możliwości.

Jego największy sukces to Drużynowe Mistrzostwo Polski zdobyte z Włókniarzem w 2003 roku. Duże znaczenie na to trofeum miała jego postawa w meczu we Wrocławiu, gdzie w dwóch startach w końcówce spotkania zdobył 4 punkty (-,-,-,1,3). Włókniarz wygrał tamto starcie 47:43 i to otworzyło mu szansę na mistrzostwo.

W 2004 roku przeniósł się do Kolejarza Opole, gdzie był najskuteczniejszym zawodnikiem drugiej ligi. Wybrał też starty na Wyspach Brytyjskich, gdzie niejednokrotnie zapisywał przy swoim nazwisku dwucyfrowe zdobycze. Ścigał się m.in. dla Berwick Bandits czy Oxford Cheetachs, gdzie miał okazję być klubowym kolegą Tony'ego Rickardssona.

Karierę zakończył w wieku 24 lat i dołączył do rodzinnego biznesu, firmy Frank-Cars, która jest dealerem samochodów. Nieprzypadkowo do Pietraszki w trakcie kariery przylgnął pseudonim "Focus" (jeden z modeli Forda). Firma poszerzyła horyzonty i stała się też dealerem marki BMW. To właśnie w salonie samochodowym nawiązano współpracę z Włókniarzem. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z Częstochowy, wspomniany salon i serwis BMW jest najnowocześniejszym w Polsce.

Podczas nawiązywania partnerskiej współpracy obecni byli zawodnicy Włókniarza, Jason Doyle i Rune Holta - dowiadujemy się z serwisu wlokniarz.com. Adam Pietraszko, reprezentujący Dealer BMW Frank-Cars, mógł zatem fachowo porozmawiać o żużlu, a z Rune Holtą powspominać nawet stare dobre czasy. Wszakże w 2003 roku obaj byli członkami mistrzowskiej ekipy i niejednokrotnie startowali razem w parze.

Czytaj także:
Rollercoaster rodziny Sullivanów. Od suszy do koronawirusa
Zahartowany przez sport. Kim jest człowiek, który postawił się premierowi w sprawie zamykania kopalń

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Czy pamiętasz Adama Pietraszkę z żużlowych torów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL