Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Kildemand Materiały prasowe / Arkadiusz Buczyński / Na zdjęciu: Peter Kildemand

Żużel. Peter Kildemand również porozumiał się ze Zdunek Wybrzeżem

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest coraz bliższe porozumień ze wszystkimi zawodnikami tego klubu. W piątek gdańszczanie ogłosili, że aneks finansowy podpisał Peter Kildemand.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosiło już, że w zespole będą na pewno startowali trzej Polacy - seniorzy Krystian Pieszczek i Kacper Gomólski oraz junior Karol Żupiński. Porozumienie osiągnęli też wcześniej dwaj Duńczycy - Mikkel Bech oraz Rasmus Jensen. Jak się okazuje, gdańszczan będzie na pewno reprezentować cały tercet Duńczyków, który podpisał kontrakty w ubiegłym sezonie.

W piątek aneks finansowy podpisał Peter Kildemand. Duńczyk, który jeszcze niedawno był rewelacją na drugim froncie rozgrywek i wygrał nawet turniej Grand Prix, w ostatnich sezonach ścigał się w PGE Ekstralidze. Kolejne lata nie były jednak dla niego tak udane i nie znalazł zatrudnienia w najlepszej lidze świata.

Działacze klubu znad morza są zbudowani podejściem Kildemanda. - Już zimą było widać, że jest on zdeterminowany i bardzo dobrze przygotowany fizycznie. Nie mieliśmy problemu, by się z nim porozumieć, a tak naprawdę to on współprowadził rozmowy z pozostałymi żużlowcami. Tym aneksem kontynuujemy proces budowy składu - przekazał Tadeusz Zdunek, prezes klubu znad morza.

W Gdańsku Peter Kildemand jest jednym z czterech obcokrajowców, spośród których Mirosław Berliński będzie wybierał skład na sezon 2020. Gdańszczanom brakuje jedynie aneksu z jednym z nich, Jacob Thorssell.

Czytaj także: 
Kibice na trybunach od 19 czerwca 
Dowhan typuje lanie na inaugurację

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Czy Peter Kildemand będzie jednym z liderów Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL