Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włókniarz - GKM Mecz odwołany z powodu deszczu WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Włókniarz - GKM. Mecz odwołany z powodu deszczu.

Żużel. Prezes oburzony: Jaki bunt? Nie po to budowałem drużynę, żeby ją wysłać na urazówkę

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Mecz Włókniarz - GKM został odwołany. Kibice piszą: kpina, koniec żużla, zawodnicy zachowali się jak panienki i podważyli autorytet sędziego. - Dobrze się stało, bo inaczej dziś mówilibyśmy o wielu połamanych kościach - mówi prezes Włókniarza.

W piątkowy wieczór kibice czekali na mecz Eltrox Włókniarza Częstochowa z MrGarden GKM-em Grudziądz. Za wiele żużla jednak nie zobaczyli. Zawodnicy wyjechali na próbę toru, a potem, choć sędzia powiedział: jedziemy, ścigania nie było. "Żużlowcy-milionerzy zdecydowali o tym, że tego spotkania nie będzie" - pisali nam zdegustowani kibice. Zawrzało też na forach i w mediach społecznościowych. Jednak prezes Włókniarza Michał Świącik broni zawodników i decyzji arbitra Pawła Słupskiego.

- Nie po to budowałem skład na sezon 2020, żeby w pierwszym meczu wysłać chłopaków na urazówkę - mówi Świącik. - Zależało mi na tym, żeby to spotkanie się odbyło, ale nie kosztem połamanych kości. Kibicom, którzy siedzą przed telewizorami, łatwo się pewne rzeczy mówi, ale ten tor po opadach deszczu był fatalny, nie nadawał się do jazdy. Gdybyśmy pojechali, to dziś rozmawialibyśmy o tym, kto na to pozwolił i liczylibyśmy połamane kości.

Prezes Włókniarza stanowczo dementuje, jakoby o odwołaniu meczu zdecydowali starsi zawodnicy, jak Rune Holta i Nicki Pedersen. Z obrazków, które oglądaliśmy w telewizji, kibice wysnuli też wniosek, że przeciwko jeździe jest lider częstochowskiej drużyny Leon Madsen. Kamera uchwyciła niezadowolonego Marka Cieślaka. - Jednak Marek był niezadowolony z tego, że zawodnicy nie powiedzą otwarcie tego, co myślą o torze - wyjaśnia Świącik.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn Bez Hamulców: gorące krzesło w studio WP odpalone. Trener Kędziora ledwo wytrzymał

- Byłem na tym torze i rozmawiałem z wszystkim. Jazda skończyłaby się poważnymi kontuzjami. Na próbie toru zawodnicy jeździli w pojedynkę, więc nic złego się nie działo. To prawda, że sędzia po próbie powiedział: jedziemy, ale potem zrobił mądrze, wsłuchując się w głos zawodników. Nic się nie stanie, jeśli pojedziemy w poniedziałek. W tych warunkach, jakie były w piątek, jazda skończyłaby się tym, że ktoś wylądowałby na ortopedii. Chyba nie o to chodzi - komentuje Świącik.

Ekstraliga Żużlowa także przekonuje, że nie było żadnych nacisków na sędziego, że podjął on dobrą decyzję. Drużyny PGE Ekstraligi budowane są za grube pieniądze, a sezon dopiero się zaczyna, więc nie ma sensu przekreślać czyichś szans z powodu jednej pochopnej decyzji.

Czytaj także:
Startuje PGE Ekstraliga. Najlepsza liga na świecie
Motor zdefektował na starcie. Jeden granat to za małoTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy przekonuje cię tłumaczenie prezesa Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (158):

 • Kamila Kula Zgłoś
  Opady deszczu, przekładane mecze to najwięksi wrogowie żużlowej rywalizacji. Moim zdaniem wszystkim działaczom powinno zależeć na tym żeby rozgrywki odbywały się planowo i oby nie
  Czytaj całość
  tracić kibiców i nikogo nie narażać na niepotrzebne koszty. Już dawno należało postawić na sprawdzony, porządny system przykrycia zabezpieczającego tor przed deszczem. W dobie radarów meteorologicznych chyba łatwo można wcześniej przygotować stadion do rozegrania meczu. Każdy klub powinien o to zadbać, wówczas żużel urośnie do rangi najlepszego, ba najbardziej pożądanego sportu w naszym kraju. A satysfakcja kibica nieoceniona.
  • maxizh Zgłoś
   Siedzę w domu przed telewizorem i chcę, żeby zuzlowcy jeździli w każdych warunkach! Chcę, żeby zawodnicy łamali kości i ja będę oglądał to w domu z coca-cola w rękach. Chcę, aby
   Czytaj całość
   Nicky Pedersen ponownie, podobnie jak w zeszłym roku, złamał cztery żebra. To jego praca !!! Zaryzykuję życie przed telewizorem z popcornem.
   • głos z Rzeszowa 61 Zgłoś
    ŻUŻEL taki prawdziwy to skończył się w Polsce ze 2 dekady temu . Dzisiaj ci pseudo zawodnicy muszą mieć suchutko , szeroko i betonik . Pomimo zarabiania naprawdę dobrej kasy to oni
    Czytaj całość
    decydują o tym czy zawody się odbędą czy nie . Nie sędziowie ale zawodnicy i prezesi . Ciekawe kiedy " telewizja " się " zdenerwuje " i powie pa pa . Grono frajerów tego sportu na świecie gwałtownie się kurczy i tylko w głównie w POLSCE doi się frajerów choć jest ich coraz mniej . Tak na marginesie nie pamiętam czy jest już obowiązek zabezpieczania toru plandeką . Jeżeli jest a tego gospodarze nie uczynili to rozwiązanie powinno być banalnie proste .
    Wszystkie komentarze (158)

    Komentarze (158)

    ×
     Wszystkie komentarze (158)
     PRZEJDŹ NA WP.PL