Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław Berliński WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Mirosław Berliński.

Żużel. Zdunek Wybrzeże działa metodą krok po kroku. Jazda w czwórkę byłaby zbyt dużym zamieszaniem

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Krajowi żużlowcy Zdunek Wybrzeża przygotowują się do startu eWinner 1. Ligi pod okiem trenera Mirosława Berlińskiego. Pierwsze próbne okrążenia mają już za sobą, a w piątek będą startowali spod taśmy. Co ważne, nikt nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Gdańszczanie już w marcu pojawili się na swoim domowym obiekcie. Odbyli wówczas dwa treningi. Szkoleniowiec Mirosław Berliński miał w planach kolejne wyjazdy na tor, jednak pandemia koronawirusa skutecznie wstrzymała przygotowania do sezonu. Minęły trzy miesiące i żużlowcy Zdunek Wybrzeża ponownie odpalili motocykle. Co ważne, nikt nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

Podczas czwartkowego treningu zostały spełnione wszystkie wymagania sanitarne. Zawodnicy wyjeżdżali na tor w parach. - Było to spowodowane większą ilością jazdy, mieli sobie wszystko sprawdzić. Gdyby wyjeżdżali w czwórkę, to byłoby za duże zamieszanie. Każdy popróbował swoje ustawienia. Trening był naprawdę bardzo pożyteczny - powiedział nam trener drużyny znad morza.

Powroty do ścigania nigdy nie są łatwe. - Można było to zauważyć po jeździe naszego najmłodszego zawodnika. Chodzi mi o Amadeusza Szulista, który sobie nie radził, ale podejrzewam, że z każdym kolejnym treningiem będzie tylko lepiej. Robertowi Chmielowi przytarł się silnik, później jeździł na innych - dodał.

Gdańszczanie mają rozpocząć zmagania w eWinner 1. Lidze meczem z Unią Tarnów. Zespół z Małopolski przyjedzie nad morze 11 lipca. - Zostało jeszcze sporo czasu do inauguracji ligi, dlatego spokojnie się przygotowujemy. W piątek zawodnicy będą startowali spod taśmy, powinno być dobrze. Wszyscy są zdrowi, nikt od marca nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Nic, tylko się cieszyć - przyznał Berliński.

Tarnowianie na papierze nie są zaliczani do faworytów, ale przed rokiem w Gdańsku pokazali, że potrafią się ścigać. - Nie ma łatwych rywali, z każdym trzeba się napracować. Wszystkie drużyny potrafią jeździć, zatem skupiamy się tylko na sobie. Chcemy wygrać ten mecz. Na pewno będą ciekawe zawody. Już teraz mogę zaprosić kibiców - podsumował trener Zdunek Wybrzeża.

Zobacz takżeŻużel. MrGarden GKM - PGG ROW. W grudziądzkim obozie bez nerwowych ruchów. Kempiński stawia na tych samych zawodników
Zobacz takżeŻużel. Chwile grozy na torze w Rybniku. Norbert Krakowiak zobaczył rywala dosłownie w ostatniej chwili

ZOBACZ WIDEO Zawodnicy Motoru dostali strzał w kolano? To brutalna strona sportowego biznesu

Czy Zdunek Wybrzeże wywalczy sobie miejsce w czołowej czwórce eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL