Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawody w Industry Hills Materiały prasowe / Start na torze Industry Racing / Na zdjęciu: zawody w Industry Hills

Żużel zniknie na rok z Industry Hills z powodu pandemii. W przeszłości ścigali się tam m.in. Gollob i Janowski

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kelly Inman, promotor z Industry Hills, podjął trudną decyzję. W tym sezonie w The Grand Arena nie odbędą się żadne z zaplanowanych zawodów, co spowodowane jest pandemią koronawirusa. W przeszłości na tym torze ścigali się najwięksi żużlowcy.

W tym roku w Stanach Zjednoczonych udało się przeprowadzić jedynie pojedyncze imprezy. Od 1 marca wszystkie turnieje odwoływano z powodu pandemii koronawirusa.

Teraz w niektórych miejscach sytuacja powoli zaczyna wracać do normy. Zawodnicy odjechali już pierwsze treningi w Perris, tam też 27 czerwca ma się odbyć turniej Covid Classic. Nie wszyscy promotorzy mają jednak tyle szczęścia. Już teraz wiadomo, że do końca roku nie odbędą się żadne zawody w Industry Hills.

"Naszym najwyższym priorytetem zawsze było bezpieczeństwo społeczności, która bierze udział w wydarzeniach organizowanych w Expo Center. Chociaż mamy nadzieję, że nowe rozwiązania pozwolą nam zebrać się ponownie przed końcem roku, wiemy, że ta decyzja pomoże zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom.

ZOBACZ WIDE Kapitalna walka Zmarzlika i Pawlickiego ozdobą 1. kolejki! Zobacz kronikę PGE Ekstraligi[ /b]

Z niecierpliwością oczekujemy ponownego świętowania z naszą społecznością w 2021 roku, gdy będzie to bezpieczne, a wydarzenia na dużą skalę będą dozwolone" - przekazało kierownictwo obiektu w komunikacie.

Przypomnijmy, że 29 grudnia 2012 roku odbyły się tam międzynarodowe zawody Monster Energy World Invitational. Po zwycięstwo na 200-metrowym torze sięgnął Billy Janniro, przed Gregiem Hancockiem i Rickym Wellsem. Na 14. miejscu sklasyfikowany został Maciej Janowski, a 16. był Tomasz Gollob.

Dodajmy, że podobną drogą poszli Belgowie, którzy odwołali wszystkie tegoroczne imprezy na torze w Heusden-Zolder. Przypomnijmy, że z reguły w każdym sezonie odbywały się tam co najmniej trzy turnieje, w tym Belgijski Złoty Kask. W Niemczech z kolei zrezygnowano z przeprowadzenia rozgrywek Speedway Bundesligi.

Czytaj także:
Szwedzkie rundy Grand Prix odwołane. BSI i FIM pracują nad planem awaryjnym
Grand Prix Polski na PGE Narodowym w Warszawie przełożone! Jest nowy termin

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy w USA powinny odbyć się zawody z cyklu Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL