Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Lampart WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Dawid Lampart

Żużel. Bomba transferowa RzTŻ-u Rzeszów. Wypożyczyli Dawida Lamparta z Motoru!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Dawid Lampart będzie w tym roku zawodnikiem RzTŻ-u Rzeszów. Niespełna 30-letni żużlowiec został wypożyczony do drugoligowca z Motoru Lublin, gdzie posiadał podpisany tzw. kontrakt "warszawski".

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

- Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że zawodnik rodem z Rzeszowa zasila szeregi Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020! - informuje oficjalna strona RzTŻ-u. Umowa została podpisana już w zeszłą środę.

O transferze starszego z braci Lampartów spekulowano, gdy RzTŻ pochwaliło się zdjęciem, na którym Dawid trenował z rzeszowską drużyną. Zgodnie z aktualnie panującym regulaminem sanitarnym jest to zabronione, ale Lampart miał uzyskać zgodę od włodarzy Motoru Lublin.

Od teraz zgoda ta nie będzie konieczna, gdyż Dawid Lampart jako pełnoprawny zawodnik Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego może trenować ze swoją drużyną. Transfer z pewnością ucieszy szczególnie miejscowych kibiców, którzy jakiś czas temu narzekali na zbyt małą liczbę wychowanków rzeszowskiego żużla w składzie RzTŻ-u.

Polską formację seniorską w debiutującej w rozgrywkach drużynie z Rzeszowa stanowią: Dawid Stachyra, Marcin Rempała, Patryk Rolnicki, Edward Mazur i Stanisław Burza.

Pod koniec maja Lampart doznał upadku podczas jednego z treningów crossowych, w skutek czego złamał rękę. Obecność na jednym z ostatnich treningów w Rzeszowie pozwala myśleć, że po tej kontuzji nie ma już śladów i zawodnik będzie w pełni sprawny do czasu rozpoczęcia drugoligowych rozgrywek. Te mają ruszyć na przełomie lipca i sierpnia.

Zobacz także:
Paweł Miesiąc: We mnie jest tylko sportowa złość. A Hampelowi dobrze życzę
Marek Grzyb: Zwolnienie Chomskiego? Nerwy nie są potrzebne. Zacznę się martwić, gdy Iversen nie pomoże

ZOBACZ WIDEO Kłótnia o Czugunowa. Jest Polakiem, bo ligę wygrywa ten, kto ma dobrych juniorów

Czy Dawid Lampart będzie jednym z najlepszych zawodników w 2. lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • Andrzej TRybus Zgłoś
  Sąsiedzi z Rzeszowa to chyba rozbili bank . Fakt, że fajne wzmocnienie RzTŻ Lampartem, ale jak sobie przypominam, była już mowa o trudnościach z dopięciem budżetu i że mogą czasami
  Czytaj całość
  jednak nie wystartować , pòźniej była mowa o spokojnym odjechaniu sezonu dla uwiarygodnienia nowo powstałego klubu po Stali Rzeszòw Nawrockiego itd, nawet skład drużyny nazywano Wilki 2 , teraz doszła pandemia , renegocjacje umòw z zawodnikami + 25 % widowni , co nie wròży wielkich dochodòw .W składzie Rolnicki i teraz Lampart , a to nie tani zawodnicy jak podejrzewam i już można czytać posty kibicòw o szybkim awansie nawet do Ekstraligi . Ho ho .Oby tylko kasa nie była wirtualna . Życzę oczywiście wielu zasobnych w kasę sponsoròw i tych szybkich awansòw RzTŻ Rzeszòw , ale trzeba pamiętać powiedzenie - Historia lubi się powtarzać . Cieszę się , że doszedł Lampart , będą ciekawe derby Krosno - Rzeszòw oraz Rzeszòw - Krosno w tym sezonie . Pozdro .
  • RECON_1 Zgłoś
   Na 2lige to lider,bylo pewne ze kwestia czasu jeat jegonodejscie z lublina,a po dojsciu tam hampela to juz wogole.
   • -K- Zgłoś
    Zgadzam sie, b. dobry transfer na ll lige, a tak przy okazji niesamowite jak ten czas szybko leci, Dawid ma juz 30 tke a ja, lepiej nie pisac :)
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

    ×
     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL