Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Nowacki na prowadzeniu WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kamil Nowacki na prowadzeniu

Żużel. ROW - Stal. Gorzowianin katem Stali w Rybniku. Nowacki spłatał figla Stali

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Gorzowianie mogą pluć sobie w brodę. Oddali na wypożyczenie do Rybnika Kamila Nowackiego i ostatecznie zgodzili się, by ich zawodnik pojechał przeciwko Moje Bermudy Stali. Nie przypuszczali jednak, że może okazać się ich katem.

Szalona radość Kamila Nowackiego i eksplozja euforii rybnickich kibiców oraz prezesa Krzysztofa Mrozka. Wypożyczony z Gorzowa do PGG ROW-u Rybnik junior okazał się bohaterem 12. wyścigu niedzielnego meczu, w którym pokonał Szymona Woźniaka i Wiktora Jasińskiego. W meczu, który był na przysłowiowym styku, każdy punkt był na wagę złota. Ostatecznie także wygrana Nowackiego, pogrążyła jego macierzysty klub w Rybniku, bowiem Moje Bermudy Stal przegrała 44:46. Wcześniej w 12. wyścigu wykluczony za spowodowanie upadku Woźniaka został Kacper Woryna.

Nic nie zapowiadało tego, że Nowacki może zostać bohaterem PGG ROW-u. Pierwotnie miał nawet nie jechać w tym meczu, bo wypożyczenie z Gorzowa zakładało, że nie może startować przeciwko swojemu klubowi. Ostatecznie Moje Bermudy Stal zgodziła się na występ swojego zawodnika, a ten sportową złością udowodnił, że chyba przedwcześnie go skreślono w Gorzowie.

Junior, który praktycznie całą karierę spędził na wypożyczeniach, będąc ostatnie dwa i pół sezonu w Ostrowie, liczył pewnie, że w tym sezonie wystartuje w swoim macierzystym klubie. Został jednak ponownie wypożyczony, tym razem do Rybnika. Debiut na torze w Grudziądzu był całkiem przyzwoity. W niedzielę wygrał swój pierwszy wyścig w najlepszej lidze świata, choć w pierwszych dwóch startach nie zdobył punktów.

ZOBACZ WIDEO Fogo Unia bez sektora rodzinnego. Nie chcieli bałaganu na stadionie

- W pierwszej odsłonie 12. wyścigu wybrałem złą koleinę. Na dojeździe do pierwszego wirażu trochę mi brakło. W powtórce było już lepiej. Od samego momentu startowego i później przez całe cztery okrążenia pojechałem dobrze i udało się wygrać ten bieg - powiedział na antenie nSport+ Kamil Nowacki.

- Wyścig dwunasty zmęczył mnie tak, jak cały ten sezon. Musiałem skupić się na tym, żeby dobrze jechać, bo Szymon Woźniak też był dobrze spasowany i szybki. Gonił mnie i prawie pode mnie wszedł, ale jak udało mi się założyć go. W tamtym momencie stwierdziłem, że muszę ten wyścig wygrać - powiedział w rozmowie z Łukaszem Benzem.

- Obierał dobre ścieżki. Delikatnie się wynosił. Świetna obrona Kamila Nowackiego - komplementował juniora PGG ROW-u Rybnik ekspert nSport+ Piotr Świderski.  - To był świetny wyścig w jego wykonaniu. Fakt, że Szymon Woźniak obierał złe ścieżki nie umniejsza jego sukcesu - dodał Świderski.

Zwycięstwo osamotnionego Kamila Nowackiego w wyścigu 12. była jednym z kluczy do zwycięstwa PGG ROW-u Rybnik nad Moje Bermudy Stalą Gorzów 46:44. Ciekawe, co sobie teraz myślą gorzowianie, którzy ostatecznie zgodzili się, by ich zawodnik pojechał w rybnickich barwach przeciwko Stali? Sportowa złość swojego niedocenianego żużlowca czasami potrafi spłatać niezłego figla.

Zobacz także: Dudek cieszy się z wygranej, ale dostrzega problem
Zobacz także: Szczepaniak szczerze o taktyce PGG ROW-u Rybnik

Czy Moje Bermudy Stal zrobiła dobrze wypożyczając Kamila Nowackiego do PGG ROW-u Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • Patomorfolog Zgłoś
  Znowu próba oszukania kibiców .To zakrawa na skandal . Ojcami porażki Stali Gorzów są Woźniak i Iversen .To oni powinni być rozliczeni za swoją himeryczną jazdę , a Woźniak to od
  Czytaj całość
  początku zawala nam mecze ..Jak klub nie rozliczy tego żużlowca to będziecie mieli problem z zapełnieniem trybun nawer w 25 % .
  • Waldemar Kraft Zgłoś
   Powiem tak w 19r była przymiarka do 1ej ligi w tym roku mają to jak w banku. Nowacki waszałatwił na cacy. W Stali juz od kilku lat kierownictwo jest bez "jaj" Wszystkie kluby
   Czytaj całość
   wyłapuja dobrych zawodników a Stal zbiera miernoty bez przyszłosci 7-e miejsce to wasza przyszłośc. W Stali brak startów słaba szybkoś na trasi poprostu rece opadają. Zmarzlik ratuje honor ale sam meczu nie wygra. Dojdzie do tego, że spadniecie do 1szej ligi a bartek odejdzie do innego klubu. POWODZENIA...
   • karol3414 Zgłoś
    Stal postąpiła bardzo fair, pozwalając Kamilowi na start w tym meczu choć pierwotnie miał nie jechać i nie przez to Stal przegrała mecz ale przez słabą postawę Szymka i przez niezbyt
    Czytaj całość
    stabilną postawę KK i Thomsena. Generalnie jednak to Woźniak nie powinien przegrać z Kamilem.Na miejscu kibiców Stali jednak bym nie rozpaczał. Od początku sezonu wiadome było że o medal raczej bić się nie będą, a już na pewno nie o złoty. Pierwsze kolejki pokazały, że jeśli ROW wygra w tym sezonie jakiś mecz to jedynie ze Stalą, Motorem i GKM-em, przy czym będą to mecze raczej wyrównane (jak wczorajszy) i raczej nie wróżę bonusów w dwumeczu. I te trzy wymienione kluby będą walczyć o miejsca poprzedzające ROW w tabeli (jeszcze trochę zagadką jest Falubaz ale tak coś mi się zdaje że Falubaz i GKM mają największe szanse by powalczyć o możliwość zdobycia brązowego medalu ale nie jest to jakaś duża przewaga, jakbym miał to określić procentowo to bym dał 30/30/20/20 odpowiednio Falubaz/GKM/Motor/Stal).
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

    ×
     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL