Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski przed Leonem Madsenem WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski przed Leonem Madsenem

Żużel. To była najlepsza kolejka sędziów w PGE Ekstralidze. Jeden błąd w czterech meczach! [RANKING]

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W trzeciej kolejce PGE Ekstraligi nie mieliśmy kontrowersji po decyzjach, które podejmowali sędziowie. Jako jedyny błąd popełnił sędzia Piotr Lis, który w meczu Eltrox Włókniarza z Betard Spartą nie przyznał ostrzeżenia Taiowi Woffindenowi.

Fogo Unia Leszno - Motor Lublin. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - W tym spotkaniu za bardzo nie mieliśmy kontrowersji ani sytuacji, które były trudne do oceny. Nie zmienia to jednak faktu, że sędzia zasłużył na najwyższą ocenę, bo nie popełnił żadnego błędu - komentuje szef sędziów Leszek Demski. OCENA: 6.

RM Solar Falubaz Zielona Góra - MrGarden GKM Grudziądz. Mecz prowadził Paweł Słupski. - W tym przypadku największa pochwała, bo gdyby nie sędzia, to z pewnością to spotkanie nie doszłoby w ogóle do skutku lub nie dojechało do końca - tłumaczy Demski. - Arbiter podjął wiele trafnych decyzji, mających wpływ na właściwe przygotowanie toru. W związku z niepewną pogodą bardzo zasadne było także rozgrywanie spotkania bez przerw na równanie. A jeśli chodzi o wydarzenia na torze, to nie było ani jednego błędu. Wszystkie sytuacje zostały ocenione właściwie - zapewnia Demski. OCENA: 6.

PGG ROW Rybnik - Moje Bermudy Stal Gorzów. Mecz prowadził Remigiusz Substyk. - Jedyną trudną do oceny sytuacją był upadek Szymona Woźniaka po ataku Kacpra Woryny w biegu dwunastym. W tym przypadku sędzia słusznie wykluczył zawodnika gospodarzy - podkreśla Demski. OCENA: 6.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław. Mecz prowadził Piotr Lis. - W tym meczu mieliśmy jedyny błąd sędziego w tej kolejce. W wyścigu trzecim "na dwa razy" startował Tai Woffinden. Brytyjczyk wprawdzie na tym nie zyskał, więc dobrze, że bieg nie został zatrzymany. Po jego zakończeniu należało jednak przyznać ostrzeżenie, a tego zabrakło - podsumowuje Demski. OCENA: 5.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Krzysztof Meyze35,67
2.Piotr Lis25,50
Paweł Słupski25,50
Remigiusz Substyk25,50
5.Artur Kuśmierz24,00
Michał Sasień14,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Zobacz także:
Wiktor Kułakow potrzebny w Stali od zaraz?
Silniki tego samego tunera głównym powodem problemów Fricke'a i Bewley'a?

ZOBACZ WIDEO Dariusz Śledź zabrał głos w sprawie braci Curzytków i szkolenia w SparcieCzy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL