Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Świdnicki WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki

Żużel. Powiew optymizmu z Częstochowy. Michał Świącik: Miasto nie pozostawi nas samych sobie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W poniedziałek miasto obcięło dotację dla Eltrox Włókniarza aż o milion złotych, a prezes Michał Świącik mówił wprost, że nie wie co teraz klub zrobi. We wtorek z Częstochowy napłynęły bardziej optymistyczne wiadomości.

"Szanowni Państwo, jestem po budującym spotkaniu z przedstawicielami władz miasta. Miło było usłyszeć, że mimo trudności z budżetem, miasto nie pozostawi nas samych sobie. Ja ze swojej strony obiecuję, że Eltrox Włókniarz Częstochowa, będzie dalej promował nasze miasto na najwyższym światowym poziomie. Myślę. że do tej pory robiliśmy to doskonale i jesteście Państwo zadowoleni. Na marginesie to nawet w herbie Częstochowy mamy Lwa" - napisał prezes Michał Świącik w mediach społecznościowych.

Co to dokładnie oznacza dla Włókniarza? Tego na razie nie wiadomo. Skoro w poniedziałek podjęto uchwałę o obniżeniu dotacji, to raczej nie należy spodziewać się, że teraz ten milion wróci do klubu. Wpis prezesa Włókniarza daje jednak do zrozumienia, że relacje na linii klub - miasto są dobre, a w razie problemów, klub będzie mógł liczyć na pomoc.

Eltrox Włókniarz Częstochowa po trzech kolejkach jest liderem PGE Ekstraligi. Zespół jak na razie spisuje się świetnie, zdobywając średnio w każdym spotkaniu ponad 50 punktów. To wiąże się m.in. z wysokimi gażami dla zawodników, dlatego obcięcie dotacji było bolesną informacją. 

Zobacz także:
Legenda Stali broni Stanisława Chomskiego. "Zwolnienie nic nie da. Szwankuje przygotowanie zawodników"
Mrozek: Popeliny już nie będzie, bo obiecałem to prezydentowi. Taczek dla mnie jakoś nie widziałem

ZOBACZ WIDEO Kibice są w błędzie, nie wolno zwolnić Chomskiego. Thomsen mówi, że to najlepszy trener, jakiego miałTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • gibas Zgłoś
  CIEKAWE CO NA TO LUDZIE POTRZEBUJACY OPIEKI SZPITALNEJ
  • Gladiator_Racing Zgłoś
   Budżet oparty na kasie z miasta więc to musiało się kiedyś tak skończyć. Jestem kibicem Włókniarza ale nie chce, żeby kasa z moich padatków i innych mieszkańców miasta trafiała na
   Czytaj całość
   wysokie wynagrodzenia dla najemników, którzy potem bujają się luksusowymi autami i nie mają szacunku do kibiców. Niektórzy z naszych działaczy tylko czekają na pomeczowy bankiet zakrapiany procentami a to wszystko fundowane przez podatników. Rozpieszczone gwiazdy…a wychowanków klub posyła na rychły koniec karier w głodowej drugiej lidze. NIE DLA KASY Z MIASTA DLA KLUBÓW SPORTOWYCH… TO JEST PATOLOGIA A NIE PROMOCJA POPRZEZ SPORT! Klub ma kase od tv ekstraligi sponsorów i kibiców. Wszystkie miasta powinny zakręcić kurek na zawodowy sport a przeznaczyć je na sport dzieci i młodzieży.
   • yhym1920 Zgłoś
    "miasto nie pozostawi nas samych sobie"... No tak, za to wy zostawiacie żużlowców którzy dla was pracowali samym sobie.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL