Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion w Togliatti WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Stadion w Togliatti

Żużel. Kolejne rundy Grand Prix odwołane. Debiut Togliatti dopiero za rok

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Z uwagi na pandemię koronawirusa, a także ograniczenia zgromadzeń w Rosji i Niemczech, odwołano rundy cyklu Grand Prix w Togliatti i Teterow. Rywalizacja najlepszych żużlowców świata ma tam powrócić za rok.

Pandemia koronawirusa wywróciła kalendarz cyklu Grand Prix do góry nogami. Przekładane bądź odwoływane są kolejne turnieje. We wtorek organizatorzy poinformowali, że do skutku nie dojdą imprezy w Togliatti i Teterow.

Jak poinformował portal speedwaygp.com decyzje podjęto po konsultacjach z FIM, BSI, a także lokalnymi federacjami (DMSB i MFR). Zdecydowano, że zdrowie i bezpieczeństwo kibiców, zawodników i obsługi jest najwyższym priorytetem.

Turniej w Teterow pierwotnie miał się odbyć 31 maja. Następnie został przełożony na drugą część sezonu, aż w końcu odwołany. Rywalizacja powróci tam 22 maja 2021 roku. Jeżeli chodzi o mające zadebiutować w cyklu Togliatti termin przyszłorocznych zawodów nie został jeszcze ustalony.

Na tę chwilę w kalendarzu cyklu pozostały tylko cztery imprezy - we Wrocławiu (1 sierpnia), Vojens (12 września), Pradze (19 września) oraz Toruniu (3 października).

Przypomnijmy, że tytułu mistrza świata ma w tym roku bronić Bartosz Zmarzlik.

Czytaj także:
- Transfery. Krajobraz po blamażu. Stal nierówna, a liga jedzie ekspresowo. Wiktor Kułakow potrzebny od zaraz?
Prezes Włókniarza: Dwie osoby złamały reżim, wyprowadziliśmy je za bramę


ZOBACZ WIDEO Kibice są w błędzie, nie wolno zwolnić Chomskiego. Thomsen mówi, że to najlepszy trener, jakiego miałZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy IMŚ w sezonie 2020 powinny odbyć się w ramach jednodniowego finału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Zwróćcie uwagę, że nawet nie wspominają narodowego. Wstydzą się - sami zrezygnowali ze względu na kasę, a właściwie na mniejszą niż by chcieli: Ogonowski 19 Czerwca 2020, 11:15.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL