Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Lampart WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Dawid Lampart

Żużel. Polonia rośnie w siłę. Mieli jechać o utrzymanie, ale przy odrobinie szczęścia mogą być w czwórce

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
- Dziwię się, że nikt w PGE Ekstralidze nie wpadł na to, by wziąć Dawida Lamparta. My go mamy i dzięki temu jest skład, który może zakręcić się w czwórce - uważa Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz jest beniaminkiem eWinner 1. Liga, a jej prezes jakiś czas temu przyznał, że w tym roku będzie jazda o spokojne utrzymanie. Jednak po ostatnich kontraktach "gości" zmienił zdanie. - Teraz, przy odrobinie szczęścia, możemy powalczyć o czwórkę - mówi Jerzy Kanclerz, bo też do Polonii trafili w krótkim czasie Patryk Rolnicki i Dawid Lampart. Ci dwaj to "goście" z drugoligowego RzTZ-u Rzeszów, ale rok temu startowali przecież w PGE Ekstralidze.

- Dziwię się na przykład prezesowi PGG ROW-u Rybnik, że nie wziął Lamparta, bo przecież on potrafił pojechać w Ekstralidze bardzo dobre mecze, dwucyfrówka też mu się zdarzyła. Tym bardziej poradzi sobie w pierwszej lidze - mówi Kanclerz, który umowy z Lampartem i Rolnickim traktuje jako odpowiedź na brak Josha Grajczonka, który wybrał pracę w kopalni złota w Australii. Do Europy wróci, jak pojedzie liga angielska, a to może wystartować najprędzej w sierpniu.

Nowi zawodnicy sprawili, że nie tylko udało się zapełnić lukę po Grajczonku, ale i wzmocnić rywalizację o skład. Kanclerz, który jest też menedżerem Polonii, utrzymuje jednak, że kłopotów czy bólu głowy nie będzie miał. Kanclerz chce mieć porządek w drużynie. - Andreasa Lyagera przewiduję pod numery 8 i 16, więc zostaje siedmiu seniorów na pięć miejsc. Na pewno będą jasne, męskie decyzje co do pozostałych - komentuje prezes i menedżer w jednej osobie.

Czytaj także:
Bez Hamulców 2.0: Są czerwoną latarnią, choć mają mistrza świata
Kamil Nowacki: Stal o mnie dbała, ale nie chciałem dłużej czekać na swoją szansę

ZOBACZ WIDEO Świetne ściganie w Rybniku i kapitalny wyścig Madsena. Zobacz kronikę 3. kolejki PGE Ekstraligi

Czy Polonia z rzeszowskimi posiłkami jest kandydatem do czwórki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL