Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Kanclerz WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz

Żużel: Polonia Bydgoszcz myśli o dalszej renowacji stadionu. Czas na pierwszy łuk

Patryk Głowacki
Patryk Głowacki
Polonia Bydgoszcz jest coraz bliżej odebrania nowej trybuny na przeciwległej prostej. Klub i miasto nie zamierzają poprzestać na tej inwestycji, gdyż w planach pojawia się renowacja kolejnych części obiektu.

Oprócz poprawy poziomu sportowego Abramczyk Polonia Bydgoszcz chce odnowić swoją infrastrukturę, by stadion przyciągał do siebie nie tylko kibiców, ale i wielkie imprezy. Z tego powodu w marcu 2019 roku rozpoczęto budowę nowej trybuny, rozpoczynając tym samym modernizację stadionu.

Po nieco ponad roku nowa część obiektu jest już w zasadzie gotowa. Na czwartkowej konferencji prasowej do tej kwestii odniósł się prezydent miasta, Rafał Bruski. - Maksymalnie za dwa dni trybuna ma zostać oddana do użytku. Miejmy nadzieję, że wszystkie formalności zostaną załatwione jeszcze przed SEC, by podczas imprezy można było tam wpuścić kibiców – powiedział polityk.

Trybuna na przeciwległej prostej to nie tylko lepsze miejsce dla oglądających, których zmieści się liczba 2499. Budowla zapewniła stadionowi także nowy park maszyn, szatnie dla zawodników i miejsce dla kontroli antydopingowej. Lepsze miejsce do przeprowadzania wywiadów otrzymają również stacje telewizyjne.

ZOBACZ WIDEO Wiceprezes Motoru idzie pod prąd. Jego zdaniem kibice nie złamali norm sanitarnych na stadionie

Polonia nie zamierza jednak poprzestać. Mianowicie podczas konferencji prasowej została ogłoszona dalsza część renowacji obiektu. Tym razem na tapet pójdzie pierwszy łuk. W projekcie znalazły się dodatkowe elementy jak chociażby miejsce na żużlową wystawę i kolejne pomieszczenia klubowe. Na razie żadne sztywne daty dotyczące rozpoczęcia budowy nie zostały jednak ogłoszone.

Bardzo pozytywnie do całej sprawy podchodzi obecny dyrektor sportowy Polonii, Tomasz Gollob. Mistrz świata z 2010 roku liczy, iż inwestycje pozwolą na powrót do Bydgoszczy cyklu SGP/IMŚ. - Jak widać, stadion pięknieje. Teraz czas na kolejne inwestycje. Najpierw łuki, a później kolejne części obiektu. Wierzę, że w ciągu kilku lat, być może nawet dwóch, dzięki przebudowie, Grand Prix wróci do Bydgoszczy – stwierdził były żużlowiec.

Czytaj także:Żużel. W Lublinie jeden z wielu, w Rybniku na statusie gwiazdy. Z takim Lambertem Motor byłby drużyną kompletną

Czytaj także: Żużel. Rune Holta: Nie jestem najemnikiem. Medale dla Polski, to najcenniejsza rzecz, jaką mam [WYWIAD]

Czy Polonia utrzyma się w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL