Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna WP SportoweFakty / One Sport / Na zdjęciu: Kacper Woryna

Żużel. TAURON SEC. Kacper Woryna zaskoczony decyzją sędziego. Zdradził, co powiedział mu Mikkel Michelsen po biegu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kacper Woryna był bliski awansu do barażu podczas 1. finału TAURON SEC. W 14. wyścigu rybniczanin zaliczył upadek, po którym został wykluczony z powtórki. Reprezentant Polski nie zgadzał się z decyzją sędziego.

W piątek Kacper Woryna zaliczył słaby występ w meczu PGE Ekstraligi na torze w Lublinie. Nie zdołał pokonać żadnego z rywali, a jego PGG ROW Rybnik przegrał z Motorem 31:59.

Dzień później, podczas 1. finału TAURON SEC, było już znacznie lepiej. Tym razem 24-latek zapisał na swoim koncie 8 punktów, co w ostatecznym rozrachunku dało mu 8. pozycję.

- Występ był bardzo dobry w porównaniu do ostatnich, które wymagały dużo pracy. Tak naprawdę w sobotę coś zaskoczyło i jestem zadowolony - powiedział po zakończeniu zawodów w rozmowie z One Sport.

Worynie niewiele zabrakło, aby uzyskał awans do biegu barażowego. Punkty stracił w 14. wyścigu, w którym miała miejsce sporna sytuacja. Na wejściu w drugi łuk doszło do kontaktu pomiędzy nim a Mikkelem Michelsenem, wskutek czego Woryna zaliczył upadek. Sędzia Aleksander Latosiński z powtórki wykluczył Polaka.

- Szkoda tego wykluczenia. Nie wiem, kto to sędziował, ale po tamtym biegu przyszedł do mnie Mikkel Michelsen i powiedział: "wiem, że cię tam uderzyłem". Ciężko było się utrzymać na motocyklu i nie miałem innej możliwości. Zgadzam się z Mikkelem, a nie sędzią - ocenił tę sytuację reprezentant Polski.

Szansę na poprawę swojej pozycji w klasyfikacji generalnej TAURON SEC Kacper Woryna będzie miał już w najbliższą środę. 8 lipca o godz. 19:00 na torze w Bydgoszczy odbędzie się 2. finał cyklu.

Czytaj także:
TSEC: Madsen wykorzystał błąd Pedersena i znów wygrał w Toruniu. Smektała tuż za podium
Tomasz Janiszewski. Nicki, dobrze, że wciąż jesteś. Z dalekiej podróży znów wracasz mocny

ZOBACZ WIDEO Dudek: Jakbym miał 100 tysięcy dolarów, dałbym Anderssonowi, żeby wrócił

Które miejsce w cyklu TAURON SEC zajmie Kacper Woryna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL