Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

Żużel. GKM - Unia. Żółta kartka dla Pawlickiego. Pretensje Pedersena do Smektały

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Niezdrowe emocje na koniec meczu w Grudziądzu. Piotr Pawlicki został ukarany żółtą kartką za wymachiwanie nogą w ostatnim wyścigu. Pretensje miał też Nicki Pedersen, który wjeżdżając na metę pokazał niestosowny gest w stronę Smektały.

W Grudziądzu iskrzyło do samego końca. Losy meczu rozstrzygały się w ostatnim wyścigu. Nic więc dziwnego, że emocje wzięły górę. Piotr Pawlicki po zakończeniu 15. wyścigu został ukarany żółtą kartką za zbyt ekspresyjne wystawienie lewej nogi przed nosem Nickiego Pedersena, który musiał ostro wyhamować. - Dał nogą kierunkowskaz, w którą stronę skręca - śmiali się komentujący na antenie nSport+ Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński.

- Sędzia podjął taką decyzję i zgadzam się z nią.  Mam taki styl i czasami tak jadę. Najważniejsze, że wygrałem wyścig, a mój zespół zwyciężył - mówił Piotr Pawlicki. - Takie są teraz przepisy, że za takie wystawienie nogi sędzia przyznaje żółtą kartkę. Jak najbardziej słuszna decyzja - ocenił Leszek Demski.

Nicki Pedersen wyprzedził na dystansie Bartosza Smektałę, ale z Piotrem Pawlickim nie był w stanie sobie poradzić. Nie zmieniło to już losów pojedynku, który zakończył się zwycięstwem Fogo Unii Leszno 48:42. Duńczyk w ostatnich dwóch swoich wyścigach jeździł bardzo chaotycznie. Pociągnęło go na jednej z kolein, a sytuacja przypominała niemalże kopię z finału TAURON SEC z Torunia. Wcześniej Pedersen sporo też poprzeszkadzał swoim kolegom z drużyny, choćby w 11. wyścigu Przemysławowi Pawlickiemu.

Nie wiadomo, o co Pedersen miał pretensje do Bartosza Smektały, któremu wjeżdżając na metę pokazał najprawdopodobniej gest, uchodzący za obraźliwy. Powtórki telewizyjne do końca nie pokazały, czy faktycznie Duńczyk wskazał środkowy palec w kierunku polskiego żużlowca.  - Do rozstrzygnięcia tej sytuacji potrzebna jest lupa - mówił Mirosław Jabłoński.

Po wyścigu Duńczyk przejechał obok Smektały, ale zawodnicy nie przybili tradycyjnej piątki. W obronie młodszego kolegi próbował jeszcze stanąć Piotr Pawlicki, do którego Pedersen też miał jakieś uwagi. - Nicki jest takim zawodnikiem, że lubi sobie pogadać. Zapytałem się Nickiego, o co ma pretensje do Bartosza Smektały. On tylko stwierdził, że "good race" - tłumaczył na antenie nSport+ Piotr Pawlicki.

Zobacz także: Upadek i kontrowersja w Grudziądzu
Zobacz także: Przez pożar zostaliśmy bez stadionu

ZOBACZ WIDEO Dudek: Jakbym miał 100 tysięcy dolarów, dałbym Anderssonowi, żeby wróciłCzy Nicki Pedersen powinien również zostać ukarany za zachowanie w wyścigu 15?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • Aniak38 Zgłoś
  Jestem ciekawa czy dożyję czasów, gdzie bliźniacze sytuacje torowe będą podobnie oceniane przez środowisko, niezależnie od nazwiska zawodnika... Bo jednego za ostrą jazdę, na granicy,
  Czytaj całość
  nagradza się kartkami i pouczaniem jak to brzydko, niebezpiecznie pojechał, a u drugiego nazywa się to "majstersztykiem" i "prawdziwym speedwayem" :) Albo lubimy walkę na granicy, albo nie.Natomiast co do samej kartki dla Pitera to nie zamierzam dyskutować. Jednak wiedział, że musi Dzika zamknąć za wszelką cenę, bo jakby mu się tam wcisnął Nicki pod łokieć to by było raczej nieciekawie. Szacun Kapitanie, świetny mecz i świetny bieg!
  • MikoULaj Zgłoś
   Świnie najlepsze, kozły z relacji wczorajszej beczą dalij! :D
   • JARASS Zgłoś
    Pedersen jest poza podejrzeniem.Nie mógł pokazać Smektale "fucka" bo brakuje mu akurat odpowiadającego za ten brzydki gest palca.;o)A swoją drogą widzi błędy u
    Czytaj całość
    wszystkich,tylko nie u siebie.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL