Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon Madsen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen

Żużel. Nowy prowadzący, ale czekający na decyzję z Gorzowa. Pawlicki i Kubera najlepszymi Polakami [RANKING]

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Prezentujemy notowanie ocen pomeczowych w PGE Ekstralidze po 4. rundzie, ostatecznie z wyłączeniem not za przerwany po 10 biegach mecz w Gorzowie. W ścisłej czołówce czekający właśnie na decyzję Madsen oraz Łaguta i Sajfutdinow.

LIDER. Pierwsze miejsce Leonowi Madsenowi zapewnił przede wszystkim nieco słabszy niż zwykle mecz w wykonaniu Artioma Łaguty. Rosjanina oceniliśmy na czwórkę za jazdę przeciwko mistrzom z Leszna, przez co zrównał się on średnią ze swoim rodakiem, Emilem Sajfutdinowem. Od razu wyjaśniamy, że pomimo opublikowania not po przerwanym starciu w Gorzowie, do czasu podjęcia oficjalnej decyzji co do dalszego jego losu, na razie nie wliczamy do rankingu ocen zawodników Moje Bermudy Stali i Eltrox Włókniarza Częstochowa.

SENIORZY. Wysoki poziom utrzymuje wspomniana wyżej trójka, ale też znów świetnie na wyjeździe spisał się najwyżej notowany polski senior - Piotr Pawlicki. Za niezwykle udany występ w Grudziądzu redakcja WP SportoweFakty oceniła kapitana Byków na piątkę z plusem. Skok do góry zanotował ponadto Mikkel Michelsen, który otrzymał taką samą notę za piątkowe ściganie przeciwko beniaminkowi z Rybnika.

JUNIORZY. Świetny sezon jedzie Dominik Kubera. Junior z Leszna to obok Pawlickiego najwyżej notowany Polak w całej PGE Ekstralidze. Wciąż nieźle spisuje się Gleb Czugunow, choć tym razem został oceniony surowiej i po trójce za mecz z zielonogórzanami wypadł poza TOP10.

ZASKOCZENIE IN PLUS. Wprawdzie ostatni rywal był niezbyt wymagający, ale Matej Zagar nie spisuje się na razie poniżej oczekiwań. Redakcja z meczu na mecz ocenia go coraz wyżej (kolejno: 1+, 4, 4+, 5) i gdyby nie falstart na inaugurację, Słoweńca widzielibyśmy w czołówce zestawienia pomeczowych ocen. Na razie liczy on sobie średnią 3,75.

ZASKOCZENIE IN MINUS. Z czołówki naszego rankingu wypadł Janusz Kołodziej. Indywidualny mistrz Polski słabo zaprezentował się w niedzielę w Grudziądzu i po dwójce jego wynik wynosi teraz 3,75. Taką samą ocenę otrzymał też Maksym Drabik (średnia - 3,38). Rozczarowaniem jest jak na razie postawa Kacpra Woryny. Rybniczanin został oceniony na jedynkę za start w Lublinie, a jego dotychczasowa średnia to tylko 2,88.

Czołówka rankingu not pomeczowych w PGE Ekstralidze 2020:

MscZawodnikKlubStatus*MeczeŚrednia not
1.Leon MadsenCzęstochowaS35,33
2.Artiom ŁagutaGrudziądzS45,13
Emil SajfutdinowLesznoS45,13
4.Jason DoyleCzęstochowaS34,83
5.Dominik KuberaLesznoJ44,75
Piotr PawlickiLesznoS44,75
7.Bartosz ZmarzlikGorzówS34,67
8.Mikkel MichelsenLublinS44,63
9.Maciej JanowskiWrocławS44,50
Robert LambertRybnikS44,50
Fredrik LindgrenCzęstochowaS34,50
Paweł PrzedpełskiCzęstochowaS34,50
13.Nicki PedersenGrudziądzS44,38
14.Gleb CzugunowWrocławJ44,25
Patryk DudekZielona GóraS44,25
16.Jakub MiśkowiakCzęstochowaJ34,17
Anders ThomsenGorzówS34,17


SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

* S = senior, J = junior

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej

CZYTAJ WIĘCEJ:
GKM - Unia. Pedersen pomaga czy szkodzi? Piotr Pawlicki zmobilizował brata [NOTY]
Sparta - Falubaz. Woffinden zrobił show, ale to Vaculik został bohaterem [NOTY]

ZOBACZ WIDEO Turowski: Czugunow nie dostałby ode mnie polskiego obywatelstwaCzy Leon Madsen wygra tegoroczny ranking not PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL