Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyto WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Piotr Żyto

Żużel. Piotr Żyto pod ostrzałem, ale swoje zrobił. Wyczyn Falubazu trudny do skopiowania [RANKING MENEDŻERÓW]

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Piotr Żyto krytykowany za mecz Falubazu we Wrocławiu. Tymczasem przeciętnie jadąca jak dotąd drużyna zdobyła punkty na trudnym terenie i zremisowała ze Spartą. Trudno więc kręcić nosem. Menedżer może być z siebie zadowolony.

Nasz ranking zaczynamy od meczu w Lublinie, za który Jackowi Ziółkowskiemu należy się piątka. Zgodnie z naszą skalą - ocena bardzo dobry, bo trudno o szóstkę w meczu, w którym tak naprawdę wielkiej roboty nie miał. Na plus powrót do składu Jakuba Jamroga. Z kolei duet Krzysztof Mrozek - Lech Kędziora za bardzo nie miał kim podjąć walki. Poza Robertem Lambertem reszta drużyny spisał się mizernie. Kierownictwu PGG ROW-u trójka, bo inaczej być nie może w przypadku takiego pogromu.

Robert Kempiński z MrGarden GKM-u Grudziądz również trójka. Jego drużyna przegrała mecz, a my zastanawiamy się, czy miejscowy tor był rzeczywiście atutem gospodarzy. Słabo wypadł Krzysztof Buczkowski, który jest przecież sercem tej drużyny. Trener Kempiński musi też popracować nad atmosferą. Jego zawodnicy nie zawsze potrafią współpracować ze sobą na torze.

A o Piotrze Baronie będzie krótko. Jak zwykle wysokie noty i najwyższa ocena. Szybki Dominik Kubera wykorzystany w stu procentach, a i wolny Janusz Kołodziej w porę odstawiony. Wynik też się zgadza, więc nie ma się do czego przyczepić. Najwyższa nota.

I na koniec mecz we Wrocławiu. Czwórka dla Dariusza Śledzia. Menedżer starał się łatać dziury Glebem Czugunowem i po części mu się to udało. Do poprawki tor, bo wiemy, że żużlowcy Sparty kręcili na niego nosem. Natomiast Piotr Żyto z Falubazu tym razem z piątką. Niektórzy zarzucali mu niewłaściwe wybory, ale remis na tak trudnym terenie jest naprawdę świetnym wynikiem. Do wygranej zabrakło przecież bardzo niewiele. Można jedynie zastanawiać się, czy w czternastym biegu kosztem Jepsena Jensena nie powinien jechać Antonio Lindbaeck. Szwed wyglądał nieco lepiej niż Duńczyk, ale finalnie nie zyskał uznania w oczach menedżera.

Odnotujmy, że w naszym rankingu nie został uwzględniony mecz pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów a Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Podobnie jak kibice, czekamy na werdykt KOL.

Ranking menadżerów PGE Ekstraligi 2020:

MiejsceTrener/MenedżerKlubŚrednia not
1.Piotr BaronFogo Unia Leszno5,75
2.Marek CieślakEltrox Włókniarz Częstochowa5,6
3-4.Dariusz ŚledźBetard Sparta Wrocław4
3-4.Piotr ŻytoRM Solar Falubaz Zielona Góra4
5-6.Robert KempińskiMrGarden GKM Grudziądz3,75
5-6.Jacek ZiółkowskiMotor Lublin3,75
7.Lech KędzioraPGG ROW Rybnik3,25
8.Stanisław ChomskiMoje Bermudy Stal Gorzów2,66


SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Straż pożarna w Gorzowie odpowiada na pytania o ekspertyzę. Wszystko jasne

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Prezes PGE Ekstraligi o awarii w Gorzowie. KOL musi znaleźć rozwiązanie zgodne z duchem sportu [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO To się Patryk Dudek zagotował: Swoje jaja mam, a tata będzie ze mną tak długo jak będzie chciałna Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL