Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion we Wrocławiu WP SportoweFakty / Łukasz Kuczera / Na zdjęciu: stadion we Wrocławiu

Żużel. Terminarz cyklu Grand Prix coraz bardziej okrojony. Runda we Wrocławiu przeniesiona na 2021 rok

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Zaplanowany na 1 sierpnia turniej o Grand Prix Polski we Wrocławiu nie dojdzie do skutku. Decyzja została podjęta po wspólnych konsultacjach z udziałem FIM, BSI, Betardu Sparty Wrocław oraz lokalnych władz. Zawody odbędą się dopiero w 2021 roku.

Kalendarz tegorocznego cyklu Grand Prix jest coraz bardziej okrojony. 30 czerwca FIM poinformowało o odwołaniu turniejów w Teterow i Togliatti. Zmagania najlepszych zawodników mają powrócić tam w 2021 roku.

Podobny los spotkał turniej we Wrocławiu, który miał się odbyć 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim.

Po konsultacjach, w których wzięły udział FIM, BSI, Betard Sparta Wrocław, a także lokalne władze, zdecydowano się na odwołanie zawodów. Nowy termin to 31 lipca 2021.

Organizatorzy poinformowali, że zakupione bilety zachowują swoją ważność. Wejściówki będzie można także zwrócić, a szczegółowe informacje w tej sprawie zostaną przedstawione wkrótce w osobnym komunikacie.

"Z niecierpliwością oczekujemy powrotu GP w niedalekiej przyszłości. Niebawem podzielimy się szczegółami na ten temat. Dziękujemy kibicom i zawodnikom za ich cierpliwość" - przekazało BSI w oświadczeniu.

W kalendarzu cyklu pozostały już tylko trzy turnieje - w Vojens (12 września), Pradze (19 września) oraz Toruniu (3 października). Na tę chwilę nie wiadomo, jak będzie ostatecznie wyglądał terminarz Grand Prix w 2020 roku.

Czytaj także:
Daniel Bewley okradziony. Brytyjczyk prosi o pomoc
Kubera płaci Baronowi za jazdę w biegach nominowanych, Kuźbicki chce dokończyć mecz w Gorzowie

ZOBACZ WIDEO Turowski: Czugunow nie dostałby ode mnie polskiego obywatelstwaCzy w 2020 roku powinien odbyć się jednodniowy finał IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • MarekGorzów Zgłoś
  Dawajcie gp do Gorzowa
  • keeperCKM Zgłoś
   Jeśli Stal tak chce wyrywać, to proszę bardzo. Ja bym zaliczył im ten wynik i niech mają jedyną wygraną w takim stylu i brak szacunku w całej Polsce. Włókniarz zaoszczędzi 150 tys.,
   Czytaj całość
   a i tak wejdzie do PO, Stali te punkty nic nie dadzą, bo i tak nie spadną. Myślę, że w powtórzonej rywalizacji mogłaby wygrać jeszcze wyżej ( bo stać ją na to ) i zyskać szacunek, a tak walczy nie wiem o co, nie wiem z kim i po co. Najgorsze co może być w tej sytuacji, to walkower który też wchodzi w grę, a nam kibicom nie o to chodzi. Pozdrawiam wszystkich kibiców czarnego sportu.
   • motogonki Zgłoś
    Wyjaśni mi ktoś co będzie z nowym przyszłorocznym cyklem?
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL