Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Jepsen Jensen WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Michael Jepsen Jensen.

Żużel. Fatalny błąd sędziego we Wrocławiu. Skrzywdził Falubaz w kluczowym momencie! [RANKING]

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Sędzia Artur Kuśmierz popełnił duży błąd we Wrocławiu. Powinien, a nie wykluczył z wyścigu 15. Macieja Janowskiego za utrudnianie startu. Żużlowiec dowiózł do mety jeden punkt i dzięki temu gospodarze zremisowali z RM Solar Falubazem.

Motor Lublin - PGG ROW Rybnik. Mecz prowadził Michał Sasień. - W trzecim i siódmym biegu mieliśmy upadki, które sędzia ocenił prawidłowo. Arbiter przyznał także ostrzeżenie Mateuszowi Tudzieżowi po zakończeniu wyścigu siódmego. To była dobra decyzja. Podobnie jak przerwanie gonitwy numer 10, w której ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Jarosław Hampel. Sędzia nie pomylił się ani razu - komentuje szef sędziów Leszek Demski. OCENA: 6.

Betard Sparta Wrocław - RM Solar Falubaz Zielona Góra. Mecz prowadził Artur Kuśmierz. - Niestety, ale sędzia popełnił kilka poważnych błędów - tłumaczy Demski. - W wyścigu siódmym na starcie ruszył się Maciej Janowski. Przewinienie żużlowca od razu zauważyli komentatorzy, ale arbiter nie reagował. Zawodnik otrzymał wprawdzie ostrzeżenie po biegu, ale to za mało. Chwilę później, bo w wyścigu ósmym, ruch pod taśmą wykonał Piotr Protasiewicz. W tym przypadku znowu było ostrzeżenie, ale znowu po biegu. Wyścig został rozegrany, a należało go od razu przerwać. Największy błąd to jednak ostatnia gonitwa, w której Maciej Janowski powinien otrzymać drugie ostrzeżenie za utrudnianie startu. Zawodnikowi gospodarzy należało się wykluczenie. Sędzia tego nie wyłapał, a błąd jest bardzo poważny, bo ten bieg decydował o losach spotkania. Żużlowiec gospodarzy zdobył w nim jeden punkt. Gdyby został wykluczony, to Falubaz miałby dużą szansę na wygraną - wyjaśnia Demski. OCENA: 3.

MrGarden GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - Wszystkie sytuacje na starcie zostały ocenione przez sędziego we właściwy sposób. Dobrą decyzją była również żółta kartka dla Piotra Pawlickiego za ruch nogą w wyścigu 15. Nie zgadzam się natomiast z wykluczeniem Bartosza Smektały w biegu trzynastym. Uważam, że należało wykluczyć Krzysztofa Buczkowskiego, który zmieniał tor jazdy - podsumowuje Demski. OCENA: 5.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Piotr Lis25,50
Krzysztof Meyze45,50
Paweł Słupski25,50
Remigiusz Substyk25,50
5.Michał Sasień25,00
6.Artur Kuśmierz33,67


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Zobacz także:
Daniel Bewley okradziony
Trener nadzieją, że juniorzy nie będą kulą u nogi

ZOBACZ WIDEO Dudek: Jakbym miał 100 tysięcy dolarów, dałbym Anderssonowi, żeby wróciłCzy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

Wszystkie komentarze (39)

Komentarze (39)

×
    Wszystkie komentarze (39)
    PRZEJDŹ NA WP.PL