Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kadr z meczu Stal - Włókniarz WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: kadr z meczu Stal - Włókniarz

Żużel. Za przerwany mecz w Gorzowie zawodnicy nie dostaną ani grosza?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Mecz Stal - Włókniarz został przerwany po 10. Biegu. Trwa dyskusja, kto za to zapłaci, jeśli dojdzie do powtórki. W PZM słyszymy, że nie ma takiego przepisu, który zmusiłby działaczy do płatności za spotkanie z 3 lipca.

Mecz 4. kolejki Moje Bermudy Stal Gorzów - Eltrox Włókniarz Częstochowa  został przerwany z powodu pożaru rozdzielni przy stanie 32:28. Zawodnicy obu drużyn, licząc wyłącznie regulaminowe stawki, zdążyli już łącznie zarobić grubo ponad 100 tysięcy złotych. W klubach już zaczęto sobie łamać głowę, co z tym fantem zrobić, jeśli dojdzie do powtórki. Wtedy płatność za pierwsze podejście do spotkania z 3 lipca okazałaby się wydatkiem ekstra, który nie był przewidziany w budżecie. W PZM słyszymy jednak, że nie ma zmartwienia.

Związkowi działacze przekonują, że nie ma czegoś takiego, jak płacenie za mecz, który raz, że został przerwany, a dwa, że nie został zweryfikowany i zatwierdzony, a w tym przypadku tak jest. Czekamy na decyzję Komisji Orzekającej Ligi. Załóżmy, że KOL nakaże powtórzenie meczu. Jeśli tak się stanie, to wypłaty za 32:28 nie będzie, bo w takim przypadku to spotkanie nie zostanie w żaden sposób zaklasyfikowane.

Wtedy to, czy zawodnicy dostaną za przerwany mecz z 3 lipca jakiekolwiek pieniądze, będzie zależało wyłącznie od dobrej woli prezesów. Oni mogą, ale nie muszą wziąć pod uwagę amortyzację sprzętu i koszty podróży. Nawet jeśli jednak to zrobią, to wydadzą nie 60 tysięcy (taki mniej więcej byłby regulaminowy koszt przerwanego spotkania dla obu ekip), lecz najwyżej połowę tej kwoty.

Trzeba zaznaczyć, że dopóki nie ma decyzji KOL, prezesi nie mogą podjąć żadnych działań. Podstawą do wypłaty pieniędzy (czy to premii za punkty, czy to ekwiwalentu za poniesione straty) jest bowiem formalna decyzja dotycząca feralnego meczu.

Czytaj także:
Prezes Unii podaje przepis na złoto. Jego drużyna już czwarty rok leje wszystkich
Prezes PGE Ekstraligi o awarii w Gorzowie: trzeba znaleźć rozwiązanie zgodne z duchem sportu

ZOBACZ WIDEO Turowski o tym, dlaczego nie jeździ jak Kubera: za dużo zmian klubów, ciężko to poukładać w głowieCzy kluby powinny płacić za przerwane mecze, które trzeba powtarzać?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (47):

 • Hrabia 85 Zgłoś
  To rozumiem sędzia zawodów oraz komisarz nie "dostanie" kasy za mecz?
  • Stary Poznaniak Zgłoś
   Panie Ostafiński czy Pan naprawdę udaje i specjalnie Pan podkręca kibiców czy jest poprostu tępy. Nikt nie wymyślił pożaru, nikt na tym nie korzysta, poprostu zdarzenie jak ulewa
   Czytaj całość
   podczas meczu. Po 10 biegu przy takim zdarzeniu powinni zaliczyć wynik a nie udawać że sprawa jest bulwersującą. Gdyby zawał dostał sędzia po 10 biegu pewnie też by nikt nie powtarzał zawodów. Terminarz krótki a robienie piany dla piany to tylko w Polsce. Zaliczyć mecz i wypłacić zgodnie ze zdobyczą punktów wynagrodzenie zawodnikom. Proste i bez pieprzenia że coś nie dostaną.
   • MyszPolski FZ Zgłoś
    znamy przyczynę pożaru, znamy regulamin czekamy tylko jak koledzy z KOL wydadzą werdykt. Jakby co to za kilkadziesiąt lat przyjdźcie na mój grób powiedzieć jaki wynik i czy Drabika
    Czytaj całość
    zawiesili... Chyba że sami nie dożyjecie decyzji
    Wszystkie komentarze (47)

    Komentarze (47)

    ×
     Wszystkie komentarze (47)
     PRZEJDŹ NA WP.PL