Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Żużel. Zawodnicy nie dostaną grosza za pożar w Gorzowie? Krzysztof Cegielski prowokuje prezesów

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Moje Bermudy Stal Gorzów i Eltrox Włókniarz nie muszą płacić zawodnikom za punkty zdobyte w przerwanym po 10. wyścigu meczu. - Mam nadzieję, że nikt nie będzie tak bezwzględny - komentuje Krzysztof Cegielski.

Dla szefa stowarzyszenia żużlowców "Metanol" sytuacja po meczu w Gorzowie jest oczywista. Kluby powinny zapłacić zawodnikom, nawet jeśli regulamin stanowi inaczej. - Skoro w żużlu mamy system wynagradzania za punkty, to powinniśmy płacić za każdy, który został zdobyty na torze. Nie ma znaczenia, z jakiego powodu i kiedy mecz został przełożony. Stawki za wykonaną pracę powinny obowiązywać zawsze - mówi nam Krzysztof Cegielski. - A jeśli nie, to powinniśmy przyjąć inne stawki, chociaż od razu dodam, że zdobycie w meczu jednego punktu i tak nie pokrywa kosztów, które ponosi zawodnik - podkreśla.

Cegielski uważa, że bezwzględne zastosowanie zapisów regulaminu będzie niesprawiedliwe wobec zawodników. - Zawodnicy nie tak dawno poszli na rękę klubom, bo zrozumieli, że czasy są trudne. Teraz jest doskonały moment, żeby ktoś wykonał krok w ich kierunku i okazał zrozumienie. Spodziewam się jednak, że prezesi będą bezwzględni. Chciałbym się jednak mylić. Mam nadzieję, że te słowa sprowokują kogoś do innego myślenia - tłumaczy.

- Zawodnicy, którzy ścigali się w Gorzowie, ponieśli normalne koszty. Zapłacili mechanikom, za paliwo i sprzęt. Jasne, że regulamin pozwala nie płacić. Każdy ma prawo być bezwzględny i powiedzieć "tak to wygląda". Warto jednak wiedzieć, że już teraz sytuacja niektórych żużlowców jest bardzo trudna. Niewielu ma odłożone środki na kolejne mecze. A jeśli ktoś w dodatku słabo zaczął sezon, to zapewniam, że wszystko staje się bardzo skomplikowane. Byłoby miło, gdyby ktoś to zrozumiał - podsumowuje Cegielski.

Zobacz także:
Szczęście w nieszczęściu Stali
Sergiusz Ryczel odchodzi z Canal+

ZOBACZ WIDEO To się Patryk Dudek zagotował: Swoje jaja mam, a tata będzie ze mną tak długo jak będzie chciał

Czy zgadzasz się z Krzysztofem Cegielskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
  Prezesi wypłacą tylko wtedy jeśli będą mieć na tyle pieniędzy i tylko z uwagi na wolę negocjacji przedłużenia kontraktów swoich zawodników przy trudnym rynku. Powinni zwrócić
  Czytaj całość
  koszty meczowe, za punkty nie płacić, w końcu to nie wina Grzyba czy Świącika (tak zakładam).
  • RECON_1 Zgłoś
   Dalej?jesli mecz zostanie uznany i wynik zalicza to pieniazki beda,a jesli nie to napewno prezesi groszem.sypna,z pewnoscia nie tqkim.jak za pkt ale jednak.
   • MyszPolski FZ Zgłoś
    jest rok 2029 na ziemi pozostalo 600 000 ludzi , wlasnie skonczyla sie epidemia Coronavirusa , pamietam ze byl taki mecz zuzlowy na poczatku pandemii w 2020 Stal wygrywala z CKMem 32-28 wybuchl
    Czytaj całość
    pozar i go przerwali, miala sie zebrac komisja, bukmacherzy wstrzymali wyplaty wygranych zajeli sie przyjmowaniem nowych na prezydenta Polski, jednak wybuchl wielki pozar i pochlonal pol kraju a komisja nie mogla podjac decyzji bo wiekszosc byla za walkowerem nie mogac zrozumiec ze ogien to zywiol, cala komisja splonela a dzisiaj to juz nie ma znaczenia,
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL