Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Były zawodnik ROW-u został aresztowany Materiały prasowe / Policja / Były zawodnik ROW-u został aresztowany

Pijany były żużlowiec zniszczył jej życie. Teraz zbiera na drogą rehabilitację

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Rafał Sz. pod wpływem alkoholu zderzył się czołowo z autem 33-letniej kobiety. Dziś rodzina poszkodowanej zbiera fundusze na kosztowną rehabilitację. Potrzebują aż 80 tysięcy złotych.

O wypadku spowodowanym przez byłego żużlowca pisaliśmy w marcu. Przypomnijmy, że Rafał Sz., wyprzedzając na podwójnej ciągłej,  zderzył się z kierowaną przez 33-latkę Mazdą. Rybniczanin uciekł z miejsca zdarzenia, a po zatrzymaniu przez policję podał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe. Nie chciał również poddać się badaniu alkomatem, ale późniejsza ekspertyza wykazała, że miał we krwi prawie 2 promile alkoholu.

Rafał Sz. trafił do aresztu, grozi mu 12 lat więzienia. Zza krat wystosował list do swojej ofiary. Przepraszał w nim kobietę oraz zapewniał, że wypadek wpłynął na niego w tak dużym stopniu, że postanowił zmienić swoje życie. Były zawodnik deklarował chęć opuszczenia aresztu i odpracowania swoich krzywd.

Póki co, rybniczanin wciąż nie wyszedł jednak na wolność, a rodzina Beaty Leśniewskiej zmuszona jest prosić o pomoc finansową, by móc zapewnić kobiecie trzymiesięczny turnus rehabilitacyjny w specjalistycznym ośrodku.

ZOBACZ WIDEO Dudek: Jakbym miał 100 tysięcy dolarów, dałbym Anderssonowi, żeby wrócił

- Moja córka to moja największa duma. Aktywna, ambitna i mądra kobieta. Z uśmiechem pokonywała wszelkie przeszkody i tym uśmiechem zarażała wszystkich dookoła - pisze jej ojciec na portalu siepomaga.pl. - Wypadek, który spowodował pijany kierowca, zatrzymał wszystko - dodaje.

Choć początkowo lekarze prosili rodzinę pani Beaty o przygotowanie się na najgorsze, to stan kobiety sukcesywnie się poprawia. Po 4 tygodniach w śpiączce farmakologicznej przyszedł czas na walkę o powrót do normalnego życia. Kobieta odzyskała już władzę nad lewą połową ciała i zaczęła nawet mówić. Jak przyznaje ojciec ofiary, największą motywacją do ciężkiej pracy dla pani Beaty jest jej pięcioletnia córka, z którą kobieta nie widziała się od czasu wypadku. 

By móc kontynuować rehabilitację, rodzina potrzebuje aż 80 tys. złotych. Uruchomiono więc internetową zbiórkę, którą znaleźć można TUTAJ. Za jej pośrednictwem udało się już zebrać dużą część kwoty.

Rafał Sz. żużlową licencję zdobył w roku 1998. Swego czasu uznawany był za jeden z większych talentów w polskim żużlu, co potwierdzał licznymi sukcesami w gronie juniorskim. W trakcie swojej kariery reprezentował kluby z Rybnika, Równego i Częstochowy. Po raz ostatni w meczu ligowym wystąpił w sezonie 2017.

Czytaj także:
- Brytyjczycy są wściekli na BSI. Kto zapłaci za hotele?
Lindbaeck: Jadę na tróję z plusem. Muszę punktować lepiej, bo za 6 punktów trudno godnie żyć

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • cop Zgłoś
  To jest temat na SF. Ten psedo źuźlowiec powinien siedzieć cały wyrok. Ma obowiązek bezwzględny pokrycia wszystkich kosztów rehabilitacji, a w razie potrzeby płacenia dożywotniej
  Czytaj całość
  renty. Po kryminale niech idzie pracować do kopalni i to na dwa etaty. Tak aby miał za co płacić.
  • zbyszko64 Zgłoś
   Dajcie już spokój z tym tematem. To nie jest temat na SF . Każdy kto w dzisiejszych czasach siada za kierownicą to jest potencjalnym nieboszczykiem lub - w najlepszym wypadku - inwalidą do
   Czytaj całość
   końca życia. Tym razem trafiło na tą panią , jutro trafi na pana Kowalskiego a za tydzień na mnie. Przykre to ale ja tej pani nie dam pieniędzy ale chcę przekazać sporą sumę - kilka tysięcy złotych dla Rafała by się rehabilitował na umyśle nade wszystko .
   • Lipowy Batonik Zgłoś
    Nie powinno być w takich sytuacjach pobłażania typu skrócony wyrok za 'dobre zachowanie'.Śmiech na sali.Największa szkoda , że przez jego wybryki i ograniczenie umysłowe niewinna osoba
    Czytaj całość
    cierpi.
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL