Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Miesiąc WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Paweł Miesiąc.

Żużel. Kolejka w pigułce. Motor z szansami na korzystny wynik w kontekście rewanżu. Mecz podrażnionych ekip we Wrocławiu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Derby lubuskie będą hitem 5. kolejki PGE Ekstraligi. Forma obu zespołów rośnie, a trener Stanisław Chomski postawił wszystko na jedną kartę wymieniając Krzysztofa Kasprzaka na Jacka Holdera. Iskry mogą polecieć za to we Wrocławiu.

TO BĘDZIE HIT. RM Solar Falubaz Zielona Góra - Moje Bermudy Stal Gorzów. Niezależnie od tego, jakie pozycje w tabeli zajmują te zespoły, ani o jakie cele walczą w danym sezonie, to spotkania derbowe za każdym razem wyzwalają dodatkowe emocje. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego pokazali już w przerwanym meczu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa, że nie można ich skreślać i że stać ich na to, aby jeszcze w tym sezonie namieszać. Goście postawili wszystko na jedną kartę - Krzysztof Kasprzak ma zostać zastąpiony przez Jacka Holdera, który nieźle wszedł do zespołu. RM Solar Falubaz natomiast sprawił niespodziankę we Wrocławiu, gdzie do samego końca walczył o zwycięstwo.

TU PACHNIE NIESPODZIANKĄ. Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Faworytem do odniesienia zwycięstwa są podopieczni trenera Marka Cieślaka, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę dotychczasową dyspozycję "Lwów". Goście mają jednak duże szanse powalczyć o korzystny wynik w kontekście meczu rewanżowego i walki o punkt bonusowy. Jeżeli Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta pojadą tak jak w środowym turnieju SEC, Motor z pewnością napsuje sporo krwi rywalom.

OD TEGO ZAWODNIKA DUŻO ZALEŻY. Matej Zagar. Stanie do walki ze swoim dotychczasowym pracodawcą. Przed rokiem na częstochowskim torze notował średnio 1,756 pkt/bieg. Dodatkowo zmotywować może go ostatni udany występ przeciwko PGG ROW Rybnik. Sporo zależeć będzie także od dyspozycji Jakuba Jamroga.

ZOBACZ WIDEO Turowski o tym, dlaczego nie jeździ jak Kubera: za dużo zmian klubów, ciężko to poukładać w głowie

LICZBA KOLEJKI - 4. Zaledwie tyle wynosi różnica pomiędzy zespołem zajmującym drugie a siódme miejsce. Każde spotkanie jest w stanie zmienić układ tabeli. W kontekście zbliżającej się rundy rewanżowej, w której walka toczyć się będzie także o punkty bonusowe, każdy wyścig może okazać się na wagę pierwszej czwórki.

TU MOGĄ POLECIEĆ ISKRY. Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz. Spotkanie dwóch podrażnionych ekip - wrocławianie do samego końca walczyli o zwycięstwo z RM Solar Falubazem. Niespodziewanie mecz zakończył się remisem, który nie zadowolił chyba żadnej ze stron. Zawodnicy Roberta Kempińskiego natomiast dzielnie walczyli z Fogo Unią Leszno. Jeżeli Nicki Pedersen będzie pomagał, a nie przeszkadzał klubowym kolegom, grudziądzan stać na wywiezienie ze Stadionu Olimpijskiego korzystnego w kontekście rewanżu wyniku.

Czytaj także:
- Jakub Jamróg: Nie chciałem uciekać z Lublina. Kiedy byłem małym chłopakiem, na podwórku bawiłem się w Hampela
Kłótnia o gościa w PGE Ekstralidze. Miał pomóc w czasach pandemii, a zamiast tego są nadużycia?

Czy Motor Lublin zdobędzie 40 lub więcej punktów w Częstochowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL