Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Walasek WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek

Żużel. Ostrovia - Polonia. Beniaminek może zaskoczyć rewelację poprzedniego sezonu (ZAPOWIEDŹ)

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Mają w składzie kilku zawodników, którzy jeździli w Ostrowie i dobrze znają tamtejszy tor. Abramczyk Polonia Bydgoszcz może sprawić na inaugurację niespodziankę. Beniaminek wcale nie musi przegrać z zespołem, który był rewelacją sezonu 2019.

Inauguracja ma to do siebie, że lubi sypnąć niespodziankami. Jeśli do tego dodamy okoliczności, w jakich startuje sezon 2020 w eWinner 1. Lidze, możemy być pewni, że niczego nie można wykluczyć. - Jest wiele niewiadomych. Ten mecz jest pełen zagadek. Jesteśmy tylko po treningach na swoich torach. Odjechaliśmy mecz Północ-Południe, który coś tam już pokazał i pozwalał wyciągać wnioski. Nicolai Klindt był szybki, a Tomasz Gapiński jeszcze czegoś szukał - mówi trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

W niedzielę do Ostrowa przyjadą zawodnicy, którzy startowali w barwach drużyny z tego miasta, ale tym razem będą po drugiej stronie barykady. - David Bellego zawsze bardzo dobrze czuł się w Ostrowie. Kamil Brzozowski zna również doskonale nasz tor. Do tego trzeba dodać Kaia Huckenbecka, którego sami też chcieliśmy przed tym sezonem zakontraktować. Beniaminek ma naprawdę mocny skład - uważa trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Prezes Jerzy Kanclerz  będzie korzystał z pewnością z jednego z gości, Dawida Lamparta lub Patryka Rolnickiego, stąd też wolne nazwisko pod numerem 4. Do tego trzeba dodać solidnego rezerwowego w osobie Andreasa Lyagera. Ostrowianie pod ósemką postawią na jednego z niedoświadczonych juniorów, wychowanków klubu.

ZOBACZ WIDEO Turowski: Czugunow nie dostałby ode mnie polskiego obywatelstwa


Ciekawie zapowiada się rywalizacja juniorów. Teoretycznie najlepiej powinien radzić sobie najbardziej doświadczony w tym gronie Tomasz Orwat. Gospodarze desygnując do boju wychowanków klubu. Jedynym, który ma już za sobą debiut w meczu ligowym jest niespełna 17-letni Sebastian Szostak. Jego rówieśnik Kacper Grzelak nie jechał jeszcze w walce o punkty. Pojeździł za to w zeszłym sezonie w zawodach młodzieżowych. Jakub Poczta i Jakub Krawczyk to absolutni debiutanci, którzy jesienią poprzedniego roku zdali egzamin.

Arged Malesa TŻ Ostrovia w sezonie 2019 była rewelacyjnym beniaminkiem. Teraz w buty ostrowian może wskoczyć Abramczyk Polonia Bydgoszcz. - Zapowiada się naprawdę trudny mecz. Do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem. Chcemy oczywiście wygrać na inaugurację, ale zdajemy sobie sprawę, jak ciężkie czeka nas zadanie. Nie było sparingów, a formę zawodników możemy oceniać jedynie po treningach. Wiadomo, że na nich zawodnicy testują różne rozwiązania. Teraz przekonamy się, czy sprawdzi się to już w warunkach bojowych - dodaje Staszewski.

Gospodarze dysponują z pewnością bardziej doświadczonym seniorskim zestawieniem. Trener Arged Malesa TŻ Ostrovia przy ustalaniu składu nie miał większego bólu głowy. Zagadką pozostawało jedynie, jak przy nowej tabeli biegowej, trener poukłada poszczególne pary. Na ten moment dysponuje bowiem piątką seniorów. Sam Masters, bohater zeszłorocznych półfinałów play-off, aktualnie przebywa w Australii i nie wiadomo, kiedy będzie do dyspozycji trenera.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Grzegorz Walasek
10. Tomasz Gapiński
11. Adrian Cyfer
12. Rafał Okoniewski
13. Nicolai Klindt
14.
15. Sebastian Szostak

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. David Bellego
2. Dimitri Berge
3. Kai Huckenbeck
4.
5. Kamil Brzozowski
6. Nikodem Bartoch
7. Tomasz Orwat

Początek spotkania: niedziela godz. 14:00
Transmisja: Canal+ telewizja przez internet
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak
Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak 

Prognoza pogody na sobotę (za pogoda.wp.pl):
Temperatura: 21°C
Wiatr: 18 km/h
Deszcz: 0.0 mm

Zobacz także: Abramczyk Polonia Bydgoszcz bez ciężkiej artylerii, ale z dobrym generałem
Zobacz także: Poprzedni sezon zaostrzył apetyty kibiców Ostrovii

Jakim rezultatem zakończy się niedzielny mecz w Ostrowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL