Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Cierniak na czele WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak na czele

Żużel. Wybrzeże - Unia. Znaki zapytania przed inauguracją. Goście potrenowali nad morzem [ZAPOWIEDŹ]

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W sobotnie popołudnie w końcu żużlowe motocykle zawarczą na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Na inaugurację eWinner 1. Ligi, Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Unię Tarnów.

Gdańszczanie mają mocno odmieniony zespół w porównaniu do ubiegłego sezonu. W składzie Zdunek Wybrzeża brakuje kapitana tej drużyny, Mikkela Becha. Zadecydowały przedsezonowe treningi, w których inni zawodnicy mocniej przekonali Mirosława Berlińskiego.

- Było widać po postawie wszystkich zawodników, że każdemu zależy na miejscu w składzie. Obecna sytuacja związana z późniejszym niż zawsze startem sezonu miała wpływ na formę poszczególnych zawodników, a nam zależało na tym, by każdy uczciwie walczył o miejsce w zespole. W ostatnich treningach najsłabiej prezentował się Mikkel Bech, dlatego tym razem będzie musiał poczekać na start. Od początku zależy nam na dobrej atmosferze w drużynie, więc tym razem Bech musiał się pogodzić z decyzją - powiedział Mirosław Berliński.

Kibiców mocno ciekawi z pewnością występ dwóch zawodników, dla których ten rok ma być sezonem prawdy. Peter Kildemand po tym, jak rokrocznie coraz mniej przypominał zawodnika który potrafił wygrać turniej Grand Prix oraz Rasmus Jensen dołączyli zimą do Zdunek Wybrzeża. Teraz mają w tym zespole odgrywać ważne role.

ZOBACZ WIDEO Turowski: Czugunow nie dostałby ode mnie polskiego obywatelstwa

Nawet jak któryś z Duńczyków nie trafi z dyspozycją, skład Zdunek Wybrzeża wydaje się być odporny na wahania formy. Nie ma w nim liderów z prawdziwego zdarzenia, ale również brakuje żużlowców, od których nie można niczego wymagać. Kluczem może być tutaj tor, który w ostatnich dniach co kilka godzin jest naturalnie roszony przez padający w Gdańsku deszcz.

Zawodnicy Unii mają za sobą doskonały trening przed meczem w Gdańsku. Peter Ljung oraz Mateusz Cierniak występowali w poniedziałek w meczu Północ - Południe. Szczególnie dobrze prezentował się junior tarnowian, który biorąc pod uwagę zestawienie seniorskie, może być tajną bronią Unii w tym sezonie. - Jestem zadowolony ze swojego występu. Dla mnie był to bardzo fajny i przydatny trening przed sobotnim meczem ligowym. Mam nadzieję, że tak samo dobrze pojadę na inaugurację rozgrywek - skomentował Cierniak.

Sztab szkoleniowy klubu z Małopolski może mieć bardzo dużo rozwiązań taktycznych, w końcu pod "ósemką" startuje Michał Gruchalski. Do tego należy pamiętać, że sezon w Zdunek Wybrzeżu ma za sobą Kim Nilsson, który od razu został wystawiony z numerem 1.

W obu zespołach jest wiele znaków zapytania, na które nie potrafią na tym etapie rozgrywek odpowiedzieć nawet ci, którzy są w środku całego zamieszania. W końcu poza meczem Północ - Południe, pierwszoligowcy nie mieli okazji do mierzenia się między sobą. Na marne występy Petera Ljunga w SEC nie ma co patrzeć, w końcu mierzył się on z żużlowcami, którzy miesiąc wcześniej rozpoczęli sezon. W Gdańsku zapowiadają się wielkie emocje!

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Peter Kildemand
10. Jacob Thorssell
11. Rasmus Jensen
12. Kacper Gomólski
13. Krystian Pieszczek
14. Karol Żupiński
15.
16.

Unia Tarnów:
1. Kim Nilsson
2. Daniel Kaczmarek
3. Artur Mroczka
4. Ernest Koza
5. Peter Ljung
6. Dawid Rempała
7. Mateusz Cierniak
8.

Początek meczu: godz. 16:30
Transmisja: nSport+
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Waldemar Cisoń

Prognoza pogody na sobotę (za pogoda.wp.pl):
Temperatura: 18°C
Wiatr: 26 km/h
Deszcz: 0.0 mm

Czytaj także: 
Cierniak wie, że dobry junior to połowa sukcesu 
Mecz podrażnionych we Wrocławiu 

Jakim wynikiem zakończy się sobotni mecz w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL