Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek przed Bartoszem Zmarzlikiem podczas PGE IMME 2018 WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Patryk Dudek przed Bartoszem Zmarzlikiem podczas PGE IMME 2018

Żużel. PGE IMME 15 sierpnia na toruńskiej MotoArenie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia (sobota), o godz. 19:15 na toruńskiej MotoArenie. Transmisję z zawodów przeprowadzi nSport+. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

- To już siódma edycja zawodów, które na stałe wpisały się do żużlowego kalendarza i stały się tradycją. Po raz pierwszy PGE IMME odbędzie się w Toruniu, na torze który wszyscy znamy i po którym spodziewamy się bardzo dobrych warunków do stworzenia doskonałego widowiska - mówi Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

- Ten sezon jest szczególny. Zawodnicy mają zdecydowanie mniej okazji do zaprezentowania swoich żużlowych umiejętności kibicom, a więc PGE IMME będzie na pewno nie tylko turniejem prestiżowym, ale również ważnym z punktu widzenia sportowej formy zawodników. Dziękuję włodarzom miasta za życzliwe przyjęcie zawodników na MotoArenie, spodziewam się, że wraz z lokalnym organizatorem zawodów, marką Speedwayevents.pl zapewnimy kibicom na stadionie oraz przed telewizorami naprawdę atrakcyjne zawody, w których wystartują najlepsi żużlowcy na świecie - przekonuje Stępniewski.

Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl dodał: - Po czterech latach gdańskich edycji turnieju postanowiliśmy wspólnie z PGE Ekstraligą zmienić jego lokalizację. Wybór padł na Toruń, miasto mocno z żużlem związane, dysponujące nowoczesnym obiektem i z pewnością zasługujące na zawody tej rangi. W tym roku miejscowy klub będzie jeździł w zmaganiach eWinner 1. Ligi, dlatego możliwość obejrzenia najlepszych z najlepszych będzie z pewnością gratką dla fanów speedwaya z Grodu Kopernika, ale liczymy, że zgodnie z tradycją, na Motoarenę przybędą kibice z różnych części Polski. PGE IMME to najlepiej obsadzona impreza w Polsce, gwarantująca najwyższy poziom sportowych emocji. Już dziś zapraszamy 15 sierpnia do Torunia!

Szczegółowe informacje związane z zawodami zostaną podane wkrótce. Termin rozpoczęcia sprzedaży biletów to 15 lipca.

Zobacz także:
Prawda o Falubazie? Mają potencjał, żeby być nawet trzecią siłą
Rossiter uderza w PGG ROW i broni Batchelora

ZOBACZ WIDEO Turowski: Czugunow nie dostałby ode mnie polskiego obywatelstwa

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL