Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominik Kubera na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Dominik Kubera na prowadzeniu

Żużel. 20 lipca finał MPPK w Gdańsku. GKSŻ zmieniła regulamin

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Kilku zmian w regulaminie Mistrzostw Polski Par Klubowych dokonała Główna Komisja Sportu Żużlowego. Finał tych rozgrywek zaplanowano na 20 lipca w Gdańsku.

W tegorocznej edycji drużyny składać się będą z trzech zawodników, ale nowością są zapisy odnośnie pozycji rezerwowego. - To musi być zawodnik do 21 roku życia. Chcemy w ten sposób wspomóc juniorów, bo zależy nam, żeby w tym trudnym sezonie mieli jak najwięcej okazji do jazdy - poinformował Piotr Szymański , przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, cytowany przez portal polskizuzel.pl.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie przepisu o możliwości zastąpienia rezerwowym zawodnika, który dotknął taśmy. - Uważamy, że to ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w boju - stwierdził Szymański.

Pandemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia sanitarne sprawią, że w gdańskim finale ograniczone będzie liczba mechaników, przypadających na jedną drużynę. - Nie mieliśmy innego wyjścia i musieliśmy ograniczyć liczbę mechaników. Będzie ich maksymalnie czterech na drużynę. Gdybyśmy nie wprowadzili takiego zapisu, to w parkingu byłoby łącznie 21 żużlowców, 42 mechaników i 7 menedżerów. Wtedy ze względu na wprowadzone limity zabrakłoby miejsca dla innych osób, których obecność jest konieczna do rozegrania zawodów - poinformował Szymański.

20 lipca w Gdańsku o złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych powalczą RM Solar Falubaz Zielona Góra, PGG ROW Rybnik, Betard Sparta Wrocław, Eltrox Włókniarz Częstochowa, Fogo Unia Leszno, Moje Bermudy Stal Gorzów i Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

ZOBACZ TAKŻE Duże wzmocnienie Kolejarza Opole
ZOBACZ TAKŻE Moje Bermudy Stal ma nowego zawodnika. Dawid Lampart oficjalnie w RzTŻ Rzeszów

ZOBACZ WIDEO Trzeba przewietrzyć szatnię Stali. Zostać powinni tylko Zmarzlik z ThomsenemJak oceniasz wprowadzone zmiany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL