Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Chmiel Materiały prasowe / Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Robert Chmiel

Żużel. Jedna z najlepszych "ósemek" wciąż do wzięcia. Drugoligowcy mogą mieć dużo pożytku z jazdy Roberta Chmiela

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Robert Chmiel jest uważany za jedną z najlepszych "ósemek" w eWinner 1. Lidze. Żużlowiec ma podpisaną umowę w Zdunek Wybrzeżu, jednak może również startować w niższej klasie rozgrywkowej jako "gość". Wciąż można go sprowadzić.

Robert Chmiel rozpoczyna walkę w gronie seniorów. Z tego powodu opuścił macierzysty PGG ROW Rybnik i związał się kontraktem z pierwszoligowym Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, gdzie najprawdopodobniej będzie wystawiany pod numerami 8/16. Nie brakuje głosów, że jest jednym z najlepszych rezerwowych w całej eWinner 1. Lidze. Nic dziwnego, że od pewnego czasu interesują się nim kluby 2. Ligi Żużlowej, choć niewykluczone, że niebawem słowa zostaną zamienione w czyny.

22-letni zawodnik może zaoferować sporo "oczek" startując w roli gościa w najniższej klasie rozgrywkowej. Na treningach gdańskiej drużyny wyglądał solidnie, co dowodzi, że sumiennie przepracował zimę i jest dobrze przygotowany do trudów sezonu 2020. Z całą pewnością będzie z niego pożytek. Kilka klubów od kilku miesięcy monitoruje jego sytuację. Rozmowy wyhamowały wraz z rozpoczęciem pandemii koronawirusa.

Według naszych informacji, mocno zainteresowani usługami Chmiela byli działacze OK Bedmet Kolejarza Opole. W tym momencie jednak trudno stwierdzić, czy temat jest jeszcze aktualny, bo drugoligowiec pozyskał Daniela Kaczmarka z Unii Tarnów. Jakiś czas temu mówiło się też o RzTŻ Rzeszów, który niedawno sprowadził Dawida Lamparta. Żużlowiec Zdunek Wybrzeża ma sporo zajętych terminów w gdańskim klubie, ale chętnie podpisze jeszcze jeden kontrakt. Nic dziwnego - regularna jazda wyjdzie mu tylko na plus.

Gdańszczanie zainaugurują sezon eWinner 1. Ligi już za kilka godzin - o godzinie 16:30 będą gościć ekipę Unii Tarnów. Podopieczni Mirosława Berlińskiego są faworytem tej konfrontacji z uwagi na atut w postaci własnego toru. Relacja LIVE oczywiście zostanie przeprowadzona na naszym portalu TUTAJ.

Zobacz także: Żużel. Wybrzeże - Unia. Znaki zapytania przed inauguracją. Goście potrenowali nad morzem [ZAPOWIEDŹ]
Zobacz takżeŻużel. Mateusz Cierniak wie, że dobry junior to połowa sukcesu. Wyczerpujące treningi mają przynieść skutek

ZOBACZ WIDEO Turowski: Czugunow nie dostałby ode mnie polskiego obywatelstwa

Czy Robert Chmiel znajdzie zatrudnienie w 2. Lidze Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL