Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matej Zagar WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Matej Zagar

Żużel. Eltrox Włókniarz - Motor: Cud pod Jasną Górą. Zagar lepszy od Doyle'a [NOTY]

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Gdyby Matej Zagar przez cały zeszły rok punktował w Częstochowie tak jak w niedzielnym meczu, to pewnie zostałby w składzie Eltrox Włókniarza. Jak na ironię, zawodnik Motoru Lublin był dużo lepszy od Jasona Doyle'a, który zastąpił go pod Jasną Górą.

Noty dla zawodników Eltrox Włókniarza Częstochowa:

Jason Doyle 1. Mógł przejść drogę z zera do bohatera, po tym jak w przedostatniej gonitwie znalazł się na drugiej pozycji. Popełnił jednak koszmarny błąd, który był najlepszym podsumowaniem jego występu. Trzy punkty na koncie byłego mistrza świata? To nie przystoi.

Paweł Przedpełski 4. Punktowo wygląda to nieźle, ale są i tacy, którzy dopatrują się celowości w jego upadku w biegu numer trzynaście. Tylko sam Paweł wie, jak było w tej sytuacji, co nie zmienia faktu, że upadek i powtórka wyścigu trzynastego utrzymała "Lwy" przy życiu. Tyle że nie na długo.

Fredrik Lindgren 5. Przydarzył mu się jeden słabszy bieg, w pozostałych pojechał na dobrym poziomie. Trudno mieć do niego większe zastrzeżenia.

Rune Holta 1. Od momentu transferu Norweg z polskim paszportem nie zawodził oczekiwań działaczy z Częstochowy, przez co drużynie łatwiej było o kolejne zwycięstwa. W niedzielę miał słabszy dzień, a brak punktów drugiej linii doprowadził w ostateczności do porażki Eltrox Włókniarza.

Leon Madsen 5. Duńczyk przyzwyczaił do tego, że nie przegrywa biegów na torze w Częstochowie. Dlatego pojawili się tacy, którzy zaczęli go krytykować po niedzielnym meczu za 14 punktów w sześciu startach. Madsen był jednak najlepszym zawodnikiem w szeregach miejscowych i trzeba to mieć na uwadze.

Mateusz Świdnicki 4. Zrobił swoje. Wygrał bieg młodzieżowy, choć przecież para juniorska Motoru nie należy do słabych. Potem potrafił zdobyć kolejne cenne punkty.

Bartłomiej Kowalski 1. Zaliczył brutalne zderzenie z PGE Ekstraligą, a Eltrox Włókniarz przekonał się jak ważny jest dla niego Jakub Miśkowiak.

Noty dla zawodników Motoru Lublin:

Jakub Jamróg 2. Najsłabszy w szeregach gości i może się okazać, że mimo zwycięstwa "Koziołków" pod Jasną Górą, to w kolejnej rundzie spotkań zastąpi go Paweł Miesiąc.

Grigorij Łaguta 5. Kiedyś kochany przez częstochowskich kibiców, obecnie przez spora część z nich nienawidzony. W niedzielę przypomniał im o sobie, choćby kapitalną akcją w biegu piętnastym.

Matej Zagar 5. Ironia losu. W szeregach częstochowskiej drużyny zastąpił go Jason Doyle, który w niedzielę zdobył 3 punkty, a Matej Zagar z kolei zdobył dla Motoru aż 9 "oczek" i 2 bonusy. Gdyby Słoweniec punktował na takim poziomie przez cały sezon 2019, to nikt pod Jasną Górą nie myślałby o tym, by z niego rezygnować.

Jarosław Hampel 4. Występ Hampela był zero-jedynkowy. Albo pewna zdobycz punktowa, albo zero na koncie. Finalnie skończyło się na 8 punktach, które były niezwykle cenne w kontekście losów spotkania.

Mikkel Michelsen 4. Za wrażenia artystyczne powinien dostać wyższą notę, bo toczył ciekawe pojedynki z rywalami z Częstochowy, ale nie zawsze potrafił je rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Wiktor Lampart 2. Punkty zdobył w biegu juniorów, a później pokonał tylko chimerycznego Runego Holtę. Można i powinno się oczekiwać od niego więcej.

Wiktor Trofimow jr 2. Drugi z juniorów Motoru dwukrotnie pokonywał Bartłomieja Kowalskiego, ani razu nie przywiózł za swoimi plecami któregoś z seniorów gospodarzy. Mogło być lepiej.

Oskar Bober bez oceny. Nie startował.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czytaj także:
Kompletny Walasek i wygrana Ostrovii
W Łodzi demolka na oczach Gortata

ZOBACZ WIDEO Zobacz jak Łaguta zapewnił zwycięstwo Motorowi! Kronika 5. kolejki PGE EkstraligiCzy jesteś zaskoczony postawą Mateja Zagara w niedzielnym meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL