Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jack Holder WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Jack Holder

Żużel. W niedzielę meczu Stal - Sparta nie będzie. Rozgrywka z prądem i Holderami w tle

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Na stadionie w Gorzowie nie udało się usunąć skutków awarii prądu. Stal już napisała do PGE Ekstraligi pismo, że w niedzielę nie będzie mogła zorganizować meczu ze Spartą. Zamiana gospodarza też nie jest Stali na rękę.

Pamiętamy awarię prądu na stadionie w Gorzowie przy okazji meczu Stal - Włókniarz, które zostało przerwane po 10. biegu przy stanie 32:28. OSiIR w Gorzowie, który jest właścicielem obiektu, dotąd nie usunął skutków awarii. To jednak nic dziwnego, bo dyrektor ośrodka zaraz po zdarzeniu informował, że naprawa potrwa 3 tygodnie. Stal już wysłała do PGE Ekstraligi pismo, że nie będzie w stanie zorganizować planowanego na 19 lipca meczu ze Spartą.

Co dalej? Departament Rozgrywek PGE Ekstraligi jeszcze dziś (poniedziałek), najpóźniej jutro, wyda oficjalny komunikat. Możliwości są dwie. Pierwsza to zamiana gospodarza, a drugi to przełożenie spotkania na inny termin. Wydaje się, że tak Stali, jak i Sparcie będzie pasowała bardziej ta druga opcja. W niedzielę jedzie bowiem eWinner Apator, a tak gorzowianie, jak i wrocławianie korzystają z usług startujących tam zawodników -braci Holderów.

Stal bez Jacka Holdera trudno sobie dziś wyobrazić. Gdyby mecz ze Spartą miał się odbyć w niedzielę, to gorzowianie straciliby jednego z liderów. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że Apator puszcza młodszego z braci do PGE Ekstraligi i jedzie do Tarnowa osłabiony. Zresztą trudno byłoby puścić Jacka i tłumaczyć Sparcie, dlaczego nie da racy zwolnić też Chrisa Holdera, który jest z kolei "gościem" w Sparcie.

- Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, czy Jack Holder pojedzie przeciwko Sparcie -mówi nam trener Stali Stanisław Chomski. - Gdyby mecz miał się odbyć w tę niedzielę, to byłby to bardzo ciężki temat. Nie wiadomo jednak, czy my w tę niedzielę pojedziemy. W Gorzowie się nie da, czekamy na decyzję Ekstraligi.

Zobacz też:
Żużel. Falubaz - Stal. Święta wojna o Lubuskie dla gospodarzy! Gorzowianie nie dojechali na początek meczu
Żużel. Władysław Komarnicki: Drugim Apatorem nie będziemy, ale czas na wstrząs. Grzyb i Zmarzlik są niewinni [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO Turowski o tym, dlaczego nie jeździ jak Kubera: za dużo zmian klubów, ciężko to poukładać w głowie

na Facebooku.

Komentarze (167):

 • RECON_1 Zgłoś
  3 tygodnie na naorawe? To kto tl bedzie robil,uczniowie z zsz w ramach oraktyki?? Jak dla mnie to tylko sciema,i proba przelozenia by skorzystac z ipcjingoscia.
  • HR_Sparta Zgłoś
   Jak Prezes Rusko zakontraktował Berntzona, już może mu nie zależeć na przełożeniu terminu i chętnie zaprosi Stal do Wrocławia na niedzielę. To byłby taki rewanż za zeszły sezon.
   Czytaj całość
   Sparta w chwili obecnej wydaje się być mocniejsza niż Stal niezależnie od miejsca meczu. W Stali jedzie tylko Bartek i Jack. W Sparcie Maciek i Gleb są w formie, obudził się Tai, powoli rozkręca się Chris i Maks. Tylko Fricke cieniuje póki co. Generalnie jest o dwóch dobrych zawodników więcej, a to daje wynik jakieś 52:38.
   • bimbał74 Zgłoś
    Kolejny przypal brak prądu śmiech na sali kilka dni i prąd jest ale jak są słabi to wszystkiego próbója ale skończą jak Toruń i nawet mistrz nie pomorze
    Wszystkie komentarze (167)

    Komentarze (167)

    ×
     Wszystkie komentarze (167)
     PRZEJDŹ NA WP.PL