Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kempiński WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Robert Kempiński

Żużel. Drzemka Roberta Kempińskiego. Tak meczu wyjazdowego wygrać się nie da [RANKING MENEDŻERÓW]

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Robert Kempiński i jego MrGarden GKM Grudziądz znów wracają z meczu wyjazdowego na tarczy. Menedżer trochę późno zabrał się za zmiany taktyczne. Zrobił, kiedy Betard Sparta zwycięstwo miała już w kieszeni.

Ocenę menedżerów zaczynamy od Rybnika i dwóji dla Lecha Kędziory. Taktycznie może źle to nie wyglądało, ale na pewno razi brak siódmego startu dla Roberta Lamberta. Pewnie to był zabieg celowy, bo i tak niewiele by to zmieniło w wyniku.

W każdym razie można mieć wątpliwość, czy rybnicki tor rzeczywiście pomógł drużynie. Wystarczy spojrzeć w dorobek punktowy Siergieja Łogaczowa czy Vaclava MilikaPiotr Baron, już tradycyjnie, z najwyższą oceną. Pewna wyjazdowa wygrana i odpowiednie gospodarowanie zasobami drużyny. Nic dodać, nic ująć.

We Wrocławiu zdrzemnął się Robert Kempiński, który pierwszą rezerwę taktyczną uruchomił dopiero w biegu dwunatym. Trochę za późno, szczególnie gdy trzeba było gonić wynik. Menedżer powinien też w końcu odbyć męską rozmowę z Nickim Pedersenem. Duńczyk przeszkadza kolegom na torze, a argumentów sportowych (przynajmniej we Wrocławiu) zbyt wielu nie dał. Dwója dla Kempińskiego.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Dwa lata w pierwszej lidze mi nie zaszkodziły

Jego oponent, Dariusz Śledź, dostaje piątkę. Do ideału ciągle brakuje, ale jego drużyna jechała znacznie lepiej niż we wcześniejszej kolejce z RM Solar Falubazem Zielona Góra. Na plus powrót do składu Przemysława Liszki, który spisał się całkiem nieźle.

Idźmy dalej. Marek Cieślak tym razem jedynie z trójką. Nie wszystkim jego zawodnikom pasował częstochowski tor. To raz, a dwa być może można było zaryzykować i dać nieco mniej szans Jasonowi Doyle'owi. Nie jest prosto zmieniać mistrza świata, jednak znacznie lepiej wyglądał od niego choćby nawet Mateusz Świdnicki. Poza tym trafione rezerwy taktyczne, jednak wynik jest bezwzględny. Szczególnie w meczu u siebie.

Maciej Kuciapa, który zastępował Jacka Ziółkowskiego, spisał się bez zarzutów. Nie miał zbyt wiele pracy, ale jego drużyna po prostu świetnie jechała. Czasami nie trzeba zbyt wiele robić, aby zasłużyć na najwyższą ocenę. Brawo!

I na koniec bierzemy pod analizę derby lubuskiego. Szóstka dla Piotra Żyto. Doświadczony szkoleniowiec ogarnął zielonogórski tor, który wreszce wyglądał na atut miejscowych. Poza tym praca bez zarzutów. Stanisław Chomski z kolei dostaje czwórkę. Szykowało się na katastrofę, ale menedżer sprawnie uruchomił rezerwy taktyczne i wynik nie wygląda źle. W każdym razie ciągle ma sporo nierozwiązanych problemów na swojej głowie.

Ranking menadżerów PGE Ekstraligi 2020:

MiejsceTrener/MenedżerKlubŚrednia not
1.Piotr BaronFogo Unia Leszno5,80
2.Marek CieślakEltrox Włókniarz Częstochowa5,00
3.Piotr ŻytoRM Solar Falubaz Zielona Góra4,4
4-5.Dariusz ŚledźBetard Sparta Wrocław4,20
4-5.Jacek Ziółkowski/Maciej KuciapaMotor Lublin4,20
6.Robert KempińskiMrGarden GKM Grudziądz3,40
7-8.Lech KędzioraPGG ROW Rybnik3,00
7-8.Stanisław ChomskiMoje Bermudy Stal Gorzów3,00

 

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. W niedzielę meczu Stal - Sparta nie będzie. Rozgrywka z prądem i Holderami w tle

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żużel. Marek Cieślak: Dawno nie widziałem tak zdenerwowanego zawodnika jak Doyle [WYWIAD]

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • mark83 Zgłoś
  Obudzi się jak będą w 1 lidze. Jak nie w tym to już co bardziej prawdopodobne w kolejnym sezonie już po spadku Rybnika.
  • AndrewCKM Zgłoś
   Życzę dobrze GKM-owi. Moim zdaniem, problemem nie jest tylko Robert Kempiński, ale chyba większym jego imiennik. Nie wiem, efekty pracy Kościechy powinno już dawno widać. Niestety, ich
   Czytaj całość
   nie ma. Nie widzę nic złego w tym, że pokazuje się w telewizji. Niech to robi, ale niech nie zaniedbuje pracy z młodzieżą. W Toruniu mu nie wyszło. Oby się to nie powtórzyło w Grudziądzu.
   • Electraa Zgłoś
    Ten ranking praktycznie odzwierciedla tabelę e-ligi. Jaki to ma sens? :v
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL