Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Łogaczow WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow

Żużel. Sędzia się zagapił. Laczek Łogaczowa mógł doprowadzić do tragedii w Rybniku! [RANKING]

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Za nami 5. kolejka PGE Ekstraligi. Jedynym bezbłędnym sędzią był w niej Piotr Lis. Najpoważniejszy błąd popełnił Michał Sasień, który nie zauważył, że na torze leży laczek Siergieja Łogaczowa. Całe szczęście, że w Rybniku nie doszło do tragedii.

PGG ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno. Mecz prowadził Michał Sasień. - Gdyby nie 14. wyścig, to sędzia otrzymałbym maksymalną notę. Niestety, doszło wtedy do niebezpiecznej sytuacji i reakcja nie była prawidłowa - komentuje szef sędziów Leszek Demski.

- Jadący w tym biegu Siergiej Łogaczow zgubił laczek. Podczas kolejnego okrążenia najechał na niego Piotr Pawlicki. Efekt był taki, że laczek poleciał w pas bezpieczeństwa, a konsekwencje mogły być poważniejszy. Było ryzyko, że oberwie nim jadący z tyłu zawodnik lub ktoś na trybunach. Wtedy byłoby naprawdę niewesoło. Sędzia powinien był to wyłapać i przerwać bieg. Nic go nie usprawiedliwia, bo laczek nie leżał pod bandą ani przy samym krawężniku - podkreśla Demski. OCENA: 5.

Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz. Mecz prowadził Remigiusz Substyk. - Można doczepić się do wyścigu 3. Tai Woffinden czołgał się na starcie. Bieg powinien zostać przerwany, a nie było żadnej reakcji. Brytyjczyk nie otrzymał nawet ostrzeżenia - tłumaczy Demski. OCENA: 5.

ZOBACZ WIDEO Prezes Stali: dwa artykuły w regulaminie dają nam zwycięstwo. Nie chcemy jednak licytować się z Włókniarzem

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - Poważny błąd w wyścigu 11. Leon Madsen otrzymał ostrzeżenie za zachowanie na starcie, ale zabrakło go dla Jarosława Hampela. Gdyby je dostał, to zostałby wykluczony z powtórki. Sędzia popełnił zatem błąd. Nie przerwał biegu i nie ukarał żużlowca gości. Na plus sytuacja z Pawłem Przedpełskim. Kontrowersji było sporo, ale upadek zawodnika gospodarzy z pewnością nie był celowy. Arbiter ocenił to prawidłowo - wyjaśnia Demski. OCENA: 4+.

RM Solar Falubaz Zielona Góra - Moje Bermudy Stal Gorzów. Mecz prowadził Piotr Lis. - Spokojne spotkanie, ale dla sędziego duży plus za to, że był czujny i odprowadzał zawodników wzrokiem do parkingu. Dzięki temu wyłapał, że Rafał Karczmarz kopnął w motocykl Damiana Pawliczaka. Arbiter od razu przyznał żółtą kartkę. Taka kara była stosowna w przypadku faulu, którego dopuścił się żużlowiec gości - podsumowuje Demski. OCENA: 6.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Piotr Lis35,67
2.Paweł Słupski25,50
3.Remigiusz Substyk35,33
4.Krzysztof Meyze55,10
5.Michał Sasień35,00
6.Artur Kuśmierz33,67


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Zobacz także:
Zimny prysznic dla Włókniarza
Komarnicki: Drugim Apatorem nie będziemy

Czy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL