Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Maciej Janowski.

Janowski i Pawliccy obejdą się smakiem. Znamy zasady nominacji do Złotego Kasku

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
W tegorocznym finale Złotego Kasku wystartuje 11 zawodników z reprezentacji Polski, 4 z kadry z młodzieżowej i 1 z dziką kartą organizatora. O awans do cyklu Grand Prix nie zawalczą więc m.in bracia Pawliccy i Maciej Janowski.

Przypomnijmy, że tegoroczny finał Złotego Kasku odbędzie się już 27 lipca w Bydgoszczy. Póki co pewni udziału w nim są: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Paweł Przedpełski, Krzysztof Buczkowski, Kacper Woryna, Jakub Jamróg, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel i Szymon Woźniak. Dołączy do nich 4 młodzieżowców i jeden zawodnik, któremu dziką kartę przyzna Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Oznacza to, że szansy na walkę o awans do eliminacji Grand Prix nie otrzymają Piotr Pawlicki, Przemysław PawlickiMaciej Janowski i Maksym Drabik. Jest to pokłosie ich słynnej nieobecności na jednym z towarzyskich spotkań reprezentacji. Zostali oni wówczas wyrzuceni z drużyny narodowej, a tylko żużlowcy do niej należący otrzymali prawo do startu w Złotym Kasku.

Poznaliśmy również zasady nominacji do Srebrnego i Brązowego Kasku. W finale pierwszego pojedzie: 10 reprezentantów Polski z kadry juniorów i  6 zawodników do lat 21 powołanych przez szkoleniowca kadry juniorów. Na rezerwie będzie dwóch kolejnych żużlowców do lat 21 wskazanych przez trenera.

Trener młodzieży, Rafał Dobrucki, samodzielnie nominuje również całą stawkę Brązowego Kasku. Przypomnijmy, że w tym turnieju startować mogą tylko zawodnicy, którzy nie ukończyli 19. roku życia.

Czytaj także:Niecodzienna sytuacja w Grudziądzu. Sędzia pozbył się wirażowego

ZOBACZ WIDEO Prezes Włókniarza mówi, że jego klubowi groził walkower. Ktoś ich straszył

Czy bracia Pawliccy i Maciej Janowski powinni otrzymać szansę startu w Złotym Kasku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

 • Janusz Gil Zgłoś
  Przecież to jest parodia,a nie kadra. Poza tym powinny być brane pod uwagę aktualne wyniki na torze. Jak może jechać Kasprzyk,który nie łapie się w kadrze Stali ???
  • Krzysztof Olejnik Zgłoś
   Typowa zemsta działaczy. Pawlicki najlepszy Polak obecnie nie pojedzie,ale Kasprzak absolutnie bez formy tak. To jest logika. A następnie pojadą na pierwszą rundę kwalifikacji i
   Czytaj całość
   przepadną. Nie było lepiej dominować do startu na podstawie średniej z tego roku? Przecież ta kadra uznaniowo wymysł Cieślaka nie mający nic wspólnego z formą sportową. Ale jak to w Polsce, ośmieliłeś się mieć własne zdanie to my Tobie pokażemy kto tu rządzi.
   • Niussia Zgłoś
    Wydaje się, że z automatu to powinni dostać Ci co awansowali w 2019 roku i mieli w tym roku zapewniony start w kwalifikacjach, które przez koronawirusa się nie odbyły... ale co tam duch
    Czytaj całość
    sportu...
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

    ×
     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL