Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski i Adrian Miedziński WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Maciej Janowski i Adrian Miedziński

Żużel. Koronawirus. Wiemy, co z drugą kolejką eWinner 1. Ligi! Adrian Miedziński musi przejść test na COVID-19

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Gdy okazało się, że jedna z osób przebywających w parkingu podczas meczu PGG ROW - Fogo Unia uzyskała dodatni wynik testu na COVID-19, pod znakiem zapytania stanęła także 2. kolejka eWinner 1. Ligi. GKSŻ podjęła już w tej sprawie decyzję.

Rozegranie drugiej kolejki eWinner 1. Ligi nie było pewne ze względu na Adriana Miedzińskiego. Żużlowiec eWinner Apatora Toruń startuje jako gość w PGG ROW-ie i jechał w piątkowym meczu rybniczan z Fogo Unią Leszno. Był zatem narażony na kontakt z osobą zarażoną. Dzień później wychowanek toruńskiego klubu wziął udział w spotkaniu z Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno. Poza tym zawodnicy Apatora i Startu uczestniczyli w poniedziałek w IM eWinner 1. Ligi. W ten sposób krąg osób narażonych na zakażenie wirusem mocno się rozszerzył.

GKSŻ dokładnie przeanalizowała całą sytuację i podjęła decyzję, że na razie nie dojdzie do przełożenia drugiej kolejki eWinner 1. Ligi, która została zaplanowana na najbliższy weekend. - Wszystko zależy od tego, czy Adrian Miedziński i osoby z jego teamu są zdrowe - mówi nam przewodniczący Piotr Szymański. - W piątek rano wykonamy im testy. Podjęliśmy w tej sprawie już konkretne działania. Jeśli wyniki będą ujemne, to liga pojedzie normalnie. Wtedy będziemy mieć pewność, że Adrian i jego współpracownicy nie mogli nikogo zarazić. GKSŻ postanowiła również, że test na koronawirusa zostanie wykonany także u trenera Tomasza Bajerskiego - wyjaśnia Szymański.

Problem pojawi się, gdyby Miedziński lub któryś z jego mechaników uzyska wynik dodatni testu na koronawirusa. Wtedy rozgrywki eWinner 1. Ligi zostaną najprawdopodobniej wstrzymane. - Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Na razie staramy się myśleć pozytywnie - podsumowuje Szymański.

Do czasu badania Adrian Miedziński i jego mechanicy będą objęci izolacją.

Zobacz także:
Przewodniczący GKSŻ o starcie eWinner 1. Ligi
Betard Sparta z nowym gościem!

ZOBACZ WIDEO Prezes Stali: dwa artykuły w regulaminie dają nam zwycięstwo. Nie chcemy jednak licytować się z WłókniarzemZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy GKSŻ podjęła dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL