Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Kołodziej WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej

Żużel. Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Gdańsku przełożone

WO
W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa jednej z osób przebywającej ostatnio w parku maszyn w Rybniku, wprowadzono specjalne procedury kryzysowe. W ich następstwie zaplanowany na 20 lipca finał MPPK w Gdańsku został przełożony.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Z czego to wynika? Z powodu zaistniałej wyżej sytuacji wszystkich zawodników, mechaników oraz sztaby szkoleniowe PGG ROW-u Rybnik oraz Fogo Unii Leszno, a także osoby funkcyjne uczestniczące we wspomnianym meczu, od 14 lipca objęto obowiązkową domową izolacją. Dodatkowo żużlowcy tych klubów mają zakaz wszelkiej aktywności sportowej.

Wszyscy wyżej wymienieni muszą przejść testy genetyczne na obecność koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami WHO przeprowadza się je w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. W związku z tym, licząc, że mecz 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno odbył się 10 lipca, wszystkie testy dla uczestników tego meczu (zawodnicy, mechanicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby funkcyjne przebywające w parku maszyn) odbędą się 20 lipca.

To z kolei oznacza, że Mistrzostwa Polski Par Klubowych, w których miały brać m.in. udział drużyny z Leszna i Rybnika, odbędą się w innym terminie. Także w Gdańsku, a bilety już kupione przez kibiców zachowają ważność. Nową datę organizatorzy podadzą do publicznej wiadomości od razu, gdy zostanie ona ustalona. W chwili obecnej trwają w tej sprawie konsultacje między stronami.

Zobacz także:
Prezes PGE Ekstraligi: Środowisko musi się przebudzić. To zakażenie to sygnał ostrzegawczy [WYWIAD]
Zrobili mu zdjęcie w kolejce na basen. Musiał wykonać ponowny test na koronawirusa

ZOBACZ WIDEO Prezes Stali: dwa artykuły w regulaminie dają nam zwycięstwo. Nie chcemy jednak licytować się z Włókniarzem

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL