Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice w Gnieźnie WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: kibice w Gnieźnie

Żużel. Start - Ostrovia: Prognozy pogody coraz lepsze. Kibice raczej mogą spać spokojnie

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Przed kilkoma dniami pojawiły się obawy, że mecz Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia będzie trzeba odwołać ze względu na opady deszczu. Najnowsze prognozy są już lepsze. Derby powinny się odbyć.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Wszystko wskazuje na to, że kibice Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno i Arged Malesa TŻ Ostrovii mogą odetchnąć z ulgą. Najnowsze przewidywania ekspertów wskazują na to, że ani w piątek, ani w sobotę w Gnieźnie nie będzie padać. Wobec tego derby Wielkopolski powinny odbyć się zgodnie z planem. 

- Czekamy jeszcze do piątku do godz. 11 i jeśli prognozy się utrzymają, to zawody nie są zagrożone - mówi nam Piotr Mikołajczak, dyrektor i członek zarządu klubu z pierwszej stolicy Polski. 

Fani z niecierpliwością czekają na sobotnie derby Wielkopolski. To będzie pierwsze oficjalne ściganie na gnieźnieńskim torze po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Kibice będą musieli dostosować się do wielu zasad. 

ZOBACZ WIDEO Zobacz jak Łaguta zapewnił zwycięstwo Motorowi! Kronika 5. kolejki PGE Ekstraligi

- Każdy wchodząc na stadion i z niego wychodząc musi mieć założoną maseczkę. Po zajęciu miejsca na trybunach można ją zdjąć. Kibice siadają co czwarte siedzenie, czyli zachowując między sobą odstęp dwóch metrów - wylicza Mikołajczak.

Jest też coś dla rodzin. - Zrobiliśmy dwa sektory rodzinne. Jeden na sektorze C i drugi na AB. Tam członkowie rodzin mogą siadać obok siebie, natomiast kolejna rodzina musi zachować odstęp dwóch metrów. Reguł tych należy przestrzegać. W innym przypadku mogą nas spotkać różne konsekwencje. Jeśli kibice nie będą się do nich stosować, wówczas istnieje nawet możliwość zamknięcia stadionu dla fanów. Mam jednak nadzieję, że mamy odpowiedzialnych kibiców i każdy dostosuje się do reguł - podsumowuje dyrektor klubu.

Sobotni mecz w Gnieźnie został zaplanowany na godzinę 19:15. Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 17:00. Kibice będą mogli skorzystać z punktów gastronomicznych. Z uwagi na obostrzenia, żywność nie może być wnoszona na stadion.

Czytaj także:
- Jurica Pavlic błyskawicznie reaguje na wtopę w Toruniu. Postanowił wysłać silniki do serwisu

- Pokaz mocy Aniołów. Oliver Berntzon ratował honor gości [RELACJA] 

Jakim wynikiem zakończy się sobotni mecz w Gnieźnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL