Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar Fajfer WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Oskar Fajfer

Żużel. Start - Ostrovia: Gospodarze denerwowali się przed derbami. "Cieszę się, że plan wypalił"

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W sobotę Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno zrehabilitował się za porażkę na inaugurację w Toruniu 35:55. Czerwono-czarni pokonali u siebie Arged Malesa TŻ Ostrovię 54:36. Jak przyznaje Oskar Fajfer, jego zespół odczuwał stres.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Pierwszy mecz był dla Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno szalenie trudny. Na "dzień dobry" czerwono-czarni odbili się od toruńskiej ściany (porażka 35:55). Wiedzieli, że u siebie muszą się zrehabilitować. Spotkanie z Arged Malesa TŻ Ostrovią było dla nich kolejną ważną weryfikacją. 

- Czekaliśmy na ten mecz lekko zdenerwowani. Wiadomo, jak to jest - mamy mało jazdy w zawodach. Tak naprawdę to był test na naszym torze. Wypadł całkiem nieźle. W tym roku troszkę zmieniliśmy przygotowanie toru i widać, że nam to służy. Mamy więcej opcji do wyprzedzania i to my mijamy, a nie rywale. Cieszę się, że plan wypalił - mówił Oskar Fajfer (autor 10 punktów) w rozmowie ze StartTV. 

W sobotę świetne zawody pojechał Adrian Gała. Zapisał on przy swoim nazwisku 13 punktów. 

- Przede wszystkim cieszy wygrana drużyny i to jest najważniejsze. Potrzebowaliśmy tego jako nasz team. Fajnie to wyglądało w parkingu, bo każdy sobie nawzajem pomagał. Byliśmy prawdziwą drużyną. Chciałem jechać z zębem i walczyć w każdym wyścigu dla mojej drużyny. Cieszę się, że to wyglądało dobrze i pokazałem niektórym osobom, że stać mnie na wiele. Wiem, że ciężko pracowałem podczas zimy. Wyglądam dobrze kondycyjnie i wagowo. Czuję się pewny siebie, ale przed nami nadal sporo pracy - przyznał. 

Przed tym sezonem w jego teamie doszło do istotnej zmiany. Pozyskał nowego głównego mechanika. Został nim Leszek Wiśniewski, który niegdyś współpracował z Taiem Woffindenem. - Z Leszkiem dogadujemy się bardzo dobrze. Na razie współpraca układa się wyśmienicie. Czasami musimy się dograć, żeby złapać ustawienia. Już widzę, że na wyjazdach będzie to dla mnie wartość dodana - podsumował Gała.

Czytaj także:
- Drugiego takiego zawodnika nie ma. Jurica Pavlic oddał wszystkie swoje biegi
- Nowa data TAURON SEC w Gnieźnie. Bilety zachowują ważność 

ZOBACZ WIDEO Leigh Adams mu pomógł. Dzięki niemu junior Fogo Unii Leszno wie więcej

Czy rozmiary triumfu Startu nad Ostrovią to niespodzianka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL