Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Trybuny podczas Grand Prix Polski w Toruniu 2017 WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Trybuny podczas Grand Prix Polski w Toruniu 2017.

Żużel. Grand Prix 2020 w formie czterech podwójnych turniejów? Znamy daty i lokalizacje

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Nowe informacje w sprawie cyklu Grand Prix w sezonie 2020. Wszystko wskazuje na to, że mistrz świata zostanie wyłoniony w ośmiu rundach. Żużlowcy mają rywalizować w trzech krajach.

O tym, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, informowaliśmy już wcześniej. Teraz znamy już znacznie więcej konkretów. Złożony z czterech podwójnych turniejów (rozgrywanych dzień po dniu) cykl miałby ruszyć we Wrocławiu. Pierwsze dwie rundy na Stadionie Olimpijskim miałyby zostać rozegrane 28 i 29 sierpnia.

Później rywalizacja miałaby się przenieść prawdopodobnie do duńskiego Vojens (w tym przypadku rozmowy jeszcze trwają), a następnie do Pragi. Mistrza świata poznalibyśmy w Toruniu. Za każdym razem turnieje odbywałyby się w piątki i soboty. Dodajmy, że osiem rund to konieczność ze względu na podpisane umowy sponsorskie i telewizyjne.

Wszystko wskazuje na to, że cykl spiąłby się pod względem finansowym. Na pewno pomogłoby w tym otwarcie stadionów w 50 proc., które planowane jest w Polsce. Osobna kwestia to dogranie kalendarza. Problemów z tym nie będzie, jeśli PGE Ekstraliga pójdzie na rękę FIM i zrezygnuje z trzech terminów piątkowych. Wtedy dla najlepszej ligi świata wolne pozostałyby czwartki i kilka kolejek w Polsce zostałoby rozegranych w formacie czwartek - niedziela.

Zobacz także:
Bajerski ma kontakt z Crumpem
Kibice boją się o Artioma Łagutę

ZOBACZ WIDEO Leigh Adams mu pomógł. Dzięki niemu junior Fogo Unii Leszno wie więcejTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy cykl Grand Prix złożony z czterech podwójnych rund to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL